„Až na podmínky se závod, který byl přípravou na sérii Českého poháru, povedl. Byla strašná zima a v Sázavě teklo málo vody,“ předesílá trenér krumlovského SK Vltava Lukáš Novosad a dodává: „Z našeho klubu startovalo celkem třináct závodníků. A bylo dobré, že se jednalo o věkově různorodou skupinu od mazáků Haleše, Nováka nebo sester Paloudových, pro které to byla opravdu jen příprava v rozjezdu sezony, až po nejmenší benjamínky. A těší mě, že se zadařilo právě těm mladším,“ vyzdvihuje trenér.

Medailové pozice ve sjezdovém závodě K1 žen obsadily mladé naděje Tereza Kratochvílová i Kristína Novosadová. Hned několik výsledků na stupních vítězů vybojovali žáci Jakub Mareš (2x zlato a 2x stříbro) a Samuel Vejnar (1. místo v C1 starších žáků). Kajakáři Matyáš Olšák a Václav Ondřich se dostali do elitní desítky mezi dorostenci.

„U posledně jmenovaných to sice ještě na medaile nestačilo, ale bylo vidět, že se přes zimu hodně zlepšili a výkonnostně se už dotahují na ty nejlepší,“ těší trenéra Lukáše Novosada.