Druhý prosincový víkend se v irské metropoli  odehrál další díl národních badmintonových šampionátů International Series Tournament, který je započítávaný do světového žebříčku.

Mezinárodního mistrovství Irska se v barvách SKB Č. Krumlov společně s trenérem Radkem Votavou zúčastnili Pavel Florián a Lucie Černá.

Lepší debly

V prvním kole mužské dvouhry Pavel Florián sice podlehl Belgičanu Moreelsovi ve třech setech (21:18, 10:21, 13:21), ale zanechal v singlu celkem dobrý dojem.

Čtyřhra s dobrušským Ondřejem Kopřivou však byla mnohem úspěšnější. V prvním kole čeští reprezentanti porazili domácí dvojici Lou a O´Leary ve dvou setech (21:9,  21:13). Ve druhém kole pak narazili na favority, třetí nasazený pár  Dierickse a Golinski z Belgie, se kterými si to rozdali úplně na doraz. Po jedenapadesáti minutách tvrdého boje odešli naši z kurtu poražení, ale za výkon se rozhodně nemuseli stydět. Po setech 21:19, 18:21 a 19:21 si z Irska Florián s Kopřivou přivážejí celkové deváté místo.

Lucie Černá narazila v prvním kole dvouhry na Turnerovou z Walesu a prohrála ve dvou setech (15:21, 17:21).

Také ona byla úspěšnější ve čtyřhře, kterou hrála s přerovskou Zuzanou Pavelkovou. Naše dívky přešly v prvním kole přes Davisovou s Rogersovou z Nového Zélandu (21:17, 21:17), ale pak prohrály s první nasazenou dvojicí Muskensová a Barningová z Nizozemí (8:21, 7:21). Holanďanky pak  čtyřhru vyhrály.

Slova trenéra

Českokrumlovský trenér Radek Votava hodnotí irský šampionát takto:

„Pavel Florián s Ondřejem Kopřivou odehráli moc dobře čtyřhru a k postupu mezi osm nejlepších jim chybělo opravdu málo. I tak to byl jejich nejlepší výkon v této sezoně a je potěšitelné, že se postupně projevují jejich pravidelné deblové společné tréninky. Dvouhru tentokrát Pavel neodehrál úplně v klidu. Po prvním setu, který zvládl dobrou koncovkou, se ve druhém a třetím hodně trápil, a to zejména v hlavě. Nedokázal se soustředit a dobrá hra se mu postupně úplně rozpadla. Ale i takovýto zápas má svou hodnotu a  místo u každého hráče. Lucie odjela poměrně nepřipravená a turnaj dostala tak trochu za odměnu. Týden se dávala dohromady z bolestivého zranění stehenního svalu, které si  přivodila při školním basketbalu. Na první lehký trénink se pak dostala až doslova pár hodin před turnajem. Zápas dvouhry odehrála sice s nasazením, ale nedokázala se dostat do tempa. Důležité ovšem je, že sval je už v pořádku."

Umístění českých hráčů a hráček na MM Irska 2012:

Dvouhra – muži: 17. Pavel Florián, ženy: 17. Lucie Černá (oba SKB Č. Krumlov).

Čtyřhra – muži: 9. Pavel Florián / Ondřej Kopřiva (SKB Č. Krumlov / Dobruška), ženy: 9. Lucie Černá / Zuzana Pavelková (SKB Č. Krumlov / Přerov).

Jiří Frendl