Na kurtech budějovické sokolovny se hrál badmintonový turnaj družstev – přebor České obce sokolské (ČOS).

Již poněkolikáté se jednalo o otevřený turnaj, a tak se tohoto klání mohla zúčastnit i družstva nehrající pod hlavičkou Sokola. Tři týmy SKB Český Krumlov v žákovských kategoriích U13 a U15 proto nemohly chybět.

Starší žáci

Českokrumlovské družstvo starších žáků (U15) nastupovalo ve složení Petr Janota, Dario Siviglia, Sabina Milová, Kateřina Kocová, Nela Kavalírová a Zuzana Sládková. V konkurenci šesti družstev českokrumlovští mladí hráči zahráli velmi dobře a vybojovali cenné stříbro.

Vítězi turnaje se stali žáci ze Sokola Štěpánovice a na třetím místě skončili domácí. Boj o vítězství byl velmi vyrovnaný, protože o konečném pořadí na prvních třech místech rozhodlo až celkové skóre.

Mladší žáci

V kategorii mladších žáků do 13 let měli Českokrumlovští v soutěži dokonce dvě družstva.

Za první výběr SKB Č. Krumlov nastupovali Nicola Siviglia, Marek Jakeš, Tereza Markovcová a Valentýna Gutwirthová. Tento tým vyhrál dvě ze čtyř utkání, což mezi pěti soupeři stačilo na výsledný bronz.

Vítězství v této kategorii vybojovalo družstvo Sokola Klimkovice, druzí skončili opět žáci domácího budějovického Sokola.

Českokrumlovský druhý výběr hrající ve složení Martin Sládek, Karel Jindra, David Kolouch, Daniela Jakešová, Petra Syslová a Andrea Stropková na turnaji především sbíral zkušenosti.

Cenným výsledkem pro tento kolektiv byla remíza v zápase s družstvem Sokola Dobruška. Celkové horší skóre ale rozhodlo o tom, že Východočeši skončili čtvrtí a na českokrumlovskou zálohu zbylo celkové páté místo.

Chvála od kormidla

Šéftrenér a předseda krumlovského badmintonového oddílu Radek Votava hodnotí přebor ČOS takto: „Naše naděje v Budějovicích zanechaly dobrý dojem. Pochvalu si vedle dosažených výsledků zaslouží i za to, že na turnaji všichni drželi pohromadě, fandili si a snažili se navzájem radit při zápasech.

Po badmintonové stránce je všechny pochopitelně čeká ještě spousta práce a musejí se naučit plno nových věcí, pokud se tedy budou chtít zlepšovat a třeba někdy v budoucnu navázat na úspěchy svých starších spoluhráčů.“

Radek Votava, Karel Vosika