V pěkné havlíčkobrodské hale čekaly Jihočechy duely s favority, a to nejprve s domácím béčkem, které je v průběžné tabulce čtvrté, a pak s Bystřicí pod Pernštejnem, jež v sezoně neztratila ani bod.

Havl. Brod B – FBC ČK 3:5

Zápas s domácími Dragons začali hosté opatrně, ale přežili několik oslabení a třetina skončila bez branek. Do druhé části už vstoupili lépe Krumlovští a Doležal otevřel skóre. V polovině zápasu bylo vyrovnáno, ale za třicet vteřin opět strhl vedení na stranu hostů Homolka. Krumlovští v této části měli navrch a konečně dokázali proměňovat šance. Nejprve kapitán Sedlák a o pár minut později důrazný Trestr upravili až na 1:4. V závěru třetiny ještě vytáhl fantastický zákrok brankář Kudláček – a hosté drželi nadějný náskok.

Poslední třetina byla v režii domácích, kteří Krumlov dostali pod obrovský tlak, ale ten nedokázali i díky skvěle chytajícímu Kudláčkovi přetavit v branky. Hosté se úspěšně bránili až do 9. minuty, kdy domácí přece jen korigovali na 2:4. Krumlov ohrožoval domácího gólmana jen zřídka, přesto v 11. minutě zůstal před brankou nekrytý Doležal, který zvýšil na 2:5. V závěru dostali domácí ještě šanci přesilové hry, kterou sice dokázali využít, snížení ale přišlo až půl minuty před koncem, a tak Krumlovští mohli slavit letos teprve podruhé zisk tří bodů.

Bystřice – FBC ČK 14:5

V druhém zápase dokázal Krumlov držet krok s lídrem pouze jednu třetinu, po které byl stav 2:1 pro favorita. Pak už na hřišti jednoznačně vládl soupeř a skóre se vyšplhalo až do dvouciferné podoby.

Sestava FBC ČK: Kudláček – Šesták, Čáslava, Lučan, Žák, Fučík, Sedlák, Trestr, Vítek, Homolka, Doležal, Šulc.

Václav Čáslava