Rozhodl o tom kvalifikační turnaj, který se hrál o víkendu v Třeboni. Zemková se probojovala mezi čtyři nejlepší děvčata, což jí zajistilo postup mezi elitní babytenisty v republice.

Jihočeský tenisový svaz pořádal kvalifikační turnaj babytenistů, tedy hráčů a hráček ve věku osmi a devíti let. Přestože se turnaje této kategorie konají bez rozdílu pohlaví a svá utkání hrají děvčata a chlapci dohromady, tak mistrovská úroveň se již hraje odděleně. Do Třeboně odjela trojice hráčů LTC Český Krumlov. Letošní mistr klubu Matěj Faktor reprezentoval mezi chlapci a Nela Zemková, která je pro letošek vicemistryní LTC, společně s Natálii Horovou nastoupily v turnaji děvčat.

Faktor vyhrál svou základní skupinu a byl nasazeným hráčem v následujícím postupovém turnajovém pavouku. Prohra v prvním kole nadstavby však znamenala, že se neprobojoval mezi osm nejlepších.

Horová bojovala v předkole hlavního pavouka, ale nepostoupila, což znamená umístění mimo nejlepší dvanáctku.

Nejdále se z krumlovského tria dostala Zemková, která nejprve vyhrála čtyřčlennou skupinu. V pavouku pak porazila táborskou Dvořákovou a až v semifinále nestačila na další soupeřku, když prohrála 2:4.

Pro krumlovské tenisty postup Zemkové do semifinále a celkové třetí místo neznamená jen další medailový úspěch expandujícího klubu LTC, ale jde zejména o účast jmenované hráčky na republikovém šampionátu. To se podařilo letos poprvé v historii klubu, když v červnu prošel kvalifikací starší žák Martin Minárik. Nyní se tedy z nejmladší kategorie přidala Nela Zemková.

a se již těší na účast v prestižním turnaji, který se bude hrát od 28. září v Rakovníku.

Jan Bohdal