V zápasech s pořádajícími českobudějovickými United a s Dačicemi nezískal Velešín ani bod a závěr sezony se tak pro náš tým nečekaně zdramatizoval.

FBC Velešín – FBC United ČB 2:6 (1:3, 1:1, 0:2), branky Velešína: 8. Čížek (J. Kohoutek), 26. Písek. Horký kandidát postupu z krajského města vlétl do zápasu jako blesk a než se Velešínští rozkoukali, tak prohrávali o tři góly. Ke konci první a ve druhé třetině se hra sice vyrovnala, Velešín snížil na rozdíl jediného gólu, ale ve třetí části už opět dominoval budějovický United. Jen díky skvěle chytajícímu Ondřichovi si okresní zástupce neodvezl debakl.

FBC Velešín – TJ Centropen Dačice B 4:9 (1:4, 1:3, 2:2), branky Velešína: 8. Písek (Mačejný), 17. Čížek (Písek), 34. Písek (Vágner), 44. Čížek (Písek). Velešínští si brousili zuby na body proti papírově slabšímu soupeři, ale ten dorazil se dvěma hráči áčka, kteří měli lví podíl na výsledku. Velešín sice šel do vedení, ale Centropen čtyřmi slepenými góly skóre otočil a postupně pak vytáhl stav do bezmála dvouciferné podoby.

Sestava Velešína: Ondřich – Šmarda, Maistryzsin, Rozkošný, Vágner, Písek, Rešetka, Mačejný, J. Kohoutek, P. Kohoutek, Čížek.

Po dvou prohrách je Velešín na průběžném pátém místě a je stále ohrožen, i když jen teoretickou možností sestupu, neboť do nižší soutěže padají týmy na 8. až 11. místě. V posledním turnaji této sezony se utká Velešín s družstvy Soběslavi a Vodňan.

Petr Vágner