V tradičním termínu o státním svátku 17. listopadu uspořádají badmintonisté Sokola Křemže další ročník turnaje pro vyznavače opeřeného míčku, kteří nevlastní licenci badmintonového hráče.

Tento turnaj neregistrovaných má letitou tradici a patří k nejdéle pořádaným mezi těmito oblíbenými soutěžemi, což dokládá i blížící se již jedenatřicátý ročník.

Letos křemežští pořadatelé připravili turnaj mužů a dorostenců i turnaj žen a dorostenek. Spodní věková hranice pro účast je tedy patnáct let (pozn. – o eventuálním přihlášení mladšího hráče rozhodne vedení turnaje před losováním).

Při registraci se soutěžící podle vlastního uvážení rozhodnou, zda se přihlásí do skupiny A, ve které budou soupeřit hráči mající již nějaké badmintonové zkušenosti, nebo se přihlásí do skupiny B, kde se utkají s úplnými začátečníky, či s hráči, kteří si ve hře přece jen tolik nevěří.

Systém turnaje bude i v tomto ročníku skupinový, s cílem aby si všichni přihlášení dostatečně zahráli. Plánovaný konec turnaje je kolem 15. hodiny odpolední.

Podmínkou účasti je včasná přihláška k turnaji. Zájemci se mohou registrovat v den konání v tělocvičně křemežské ZŠ nejpozději do 8.40 hodin či telefonicky se mohou nahlásit předem na čísle 739062275 (V. Koudelka).

Je ovšem zapotřebí, aby účastníci měli s sebou sálovou sportovní obuv. Vhodné je přiměřené sportovní oblečení, dobré pak je i vlastní sportovní nářadí, protože s vlastní raketou se vždycky hraje lépe. V případě nutnosti ovšem pořadatelé raketu zapůjčí a pochopitelně dodají i potřebný počet badmintonových míčků do hry.

Křemežští se již těší na sváteční úterý 17. listopadu, kdy v 9 hodin vypukne 31. ročník turnaje neregistrovaných. Startovné je symbolické (50 Kč), účastníci ovšem budou za svou snahu odměněni nejen dobrým pocitem ze hry, ale i drobnými věcnými cenami.

Václav Koudelka