Po loňském výpadku, kdy se turnaj nepořádal, se populární akce vrátila do termínového kalendáře oddílu badmintonu z Křemže. Tato mezi rekreačními zájemci o badminton velmi oblíbená akce má již letitou tradici. Mnozí účastníci se rádi do Křemže vracejí, pravidelně pak pořadatelé vítají i řadu nových příznivců tohoto sportu.

Turnaj neregistrovaných se bude konat v tradičním termínu, a to v den státního svátku 17. listopadu, který letos vychází na pondělí. Hrát se bude rovněž v tradičních prostorách tělocvičny Základní školy v Křemži, v tradičním čase od 9 hodin (přihlášky do 8.45 na místě) s rovněž tradičním symbolickým startovným 50 Kč a s tradičními věcnými cenami. Křemežští si navíc touto akcí znovu připomenou osobu letitého hlavního pořadatele, dlouholetého propagátora a vrchního rozhodčího tohoto turnaje, kterým byl Zdeněk Podpěra.

Budou se hrát i letos kategorie muži/dorostenci a ženy/dorostenky. O eventuální možnosti startu mladších hráčů rozhodne vedení turnaje před losováním. Hrají se soutěže dvouher.

Na dvě skupiny

Tak jako v předchozích ročnících se účastníci před turnajem dle vlastního uvážení přihlásí do skupin – buď do pavouka „elite" pro již zkušenější hráče, či do skupiny I. liga pro ty, kteří badmintonové zkušenosti teprve sbírají.

Podmínkou účasti je kromě přihlášení a zaplacení startovného i vlastní sálová obuv pro míčové sporty. Vhodné je sportovní oblečení, neboť badminton je fyzicky náročný sport. Výhodné pak je vlastní nářadí – badmintonová raketa. Kdo nemá vlastní, může si u pořadatelů raketu zapůjčit. Organizátoři dodají míče potřebné pro celý turnaj.

Křemežští badmintonisté zvou všechny zájemce. Přijďte se přesvědčit, že badminton je skutečně krásný. V pondělí 17. listopadu 2014 v 8.45 v tělocvičně Základní školy v Křemži. Těšíme se na vás!

Václav Koudelka