Každoročně se již více než 20 let scházejí v tělocvičně Základní školy v Křemži zájemci, kteří si vyzkoušejí badminton podle pravidel a se soupeři přiměřených kvalit. I letos se sešli tradiční hráči i úplní nováčci, a to domácí či přespolní z Českých Budějovic nebo z Horní Plané.

Turnaj byl zahájen zápasy ve skupinách, kde se přihlášení hráči utkali každý s každým na dva vítězné sety. Poté se pokračovalo soupeřením o konečná umístění na základě výsledků ve skupinách. Na hráče tedy čekala řádná porce setů a s tím přiměřená fyzická zátěž.

Tentokrát se sešli hráči dobrých kvalit, a tak nejenže předvedli přihlížejícím divákům napínavé dramatické souboje plné hodnotných badmintonových výměn, ale navíc prošli turnajem bez výraznějšího vyčerpání.

Velmi kvalitní badminton pak předvedli hráči finálové skupiny. Tam se probojovali již zkušení borci, o čemž svědčí fakt, že každý z nich má na svém kontě vítězství v některém z předchozích ročníků tohoto turnaje.

O konečném pořadí tak rozhodovala nejen momentální forma, ale často i potřebná dávka štěstí. Chuti do hry, badmintonového umění i fyzických sil měli všichni tři finalisté zhruba stejně.

Nejvíce se letos dařilo Miloši Veselému z Křemže, který si tak zopakoval své loňské vítězství. Druhá příčka připadla Pavlu Klinklovi z Krásetína a na třetím místě skončil Jiří Reitinger z Křemže.

Václav Koudelka