Do nové mistrovské sezony vyznavačů halového fotbalu zbývá ještě několik týdnů, přesto už dnes zavítáme do tábora okresního zástupce v nejvyšší celostátní futsalové soutěži – Bombarďáků Větřní. Na dotazy nám odpovídal nestor týmu větřínských Bombarďáků, předseda oddílu, manažer a brankář v jedné osobě – Karel Klabouch.

Podívejme se nejprve na minulou sezonu, kdy jste se znovu v lize neprobojovali do play off. Jak tento výsledek hodnotíte?

Uplynulou sezónu nehodnotíme příliš kladně. Již druhým rokem po sobě jsme hráli špatně v první polovině sezony. V té druhé jsme se sice zlepšili a začali dohánět bodové manko, bohužel to ale bylo příliš pozdě a play off nám opět uteklo o pár bodíků. Vloni to bylo o jeden a letos o čtyři. Nedařilo se nám ani v Českém poháru, kdy jsme snad poprvé v historii naší účasti v národním finále nepostoupili ze skupiny.

Nastanou z toho důvodu v kádru před novou sezonou nějaké změny?

Změny v kádru nastanou, ale základ týmu zůstává. Jde spíše o dílčí změny. Vytipovali jsme si mladé talentované hráče, kteří mají zájem o sálovku a o kterých si myslíme, že by se postupně mohli zapracovat do našeho týmu.

Dařilo se vám na letních turnajích, vyhráli jste tradiční Plešivecký pohár. Odrazí se to následně i v lize?

Každoročně vyrážíme na dva až tři letní turnaje ani ne tak s nějakými cíli směřujícími k výsledkům, spíše si to jezdíme užívat a stmelovat kolektiv. Tyto turnaje jsou většinou dvoudenní a daří se nám také podle toho, jak dopadne sobotní večer…

Fanoušky určitě zajímá, kde budete v příštím ligovém ročníku hrát domácí utkání?

Vybírat si haly pro domácí turnaje je značně omezené. Někdy není prostě možné odehrát ligové zápasy v hale, ve které bychom chtěli, protože termínově je to velmi přehuštěné. A to je situace, která nastala letos. Opravdu velké haly, které by splňovaly naše představy, máme u nás na jihu dvě, a to v Třeboni a v Českých Budějovicích. Tu první se nám nepodařilo obsadit termínově a všesportovní hala v krajské metropoli se chystá na velkou rekonstrukci. Z těchto důvodů jsme museli shánět haly jiné, menší, což se nám nakonec podařilo. A to ještě ne celkem podle našich představ, protože domácí hala v Krumlově byla volná pouze na jeden turnaj. Zbylé dva termíny jsme sehnali až ve Vodňanech, které opravdu netvoří naše domácí prostředí. Nicméně jiná možnost nebyla.

Máte podporu města a sponzorů?

Větřní je v uvozovkách jen čtyřtisícová obec, ale podporuje nás zcela zásadně. Čerpáme finanční podporu z grantu na sportovní akce, což tvoří polovinu našich nákladů. Bez této pomoci bychom jen velmi těžko sháněli prostředky na účast našeho týmu v první lize. Druhou polovinu nákladů pak pokryjí menší sponzoři, kteří jsou pro nás také velice důležití.

Co by jste chtěli vylepšit ve federaci sálové kopané – futsalu?

Stále je co vylepšovat. Nicméně pokud to vezmu v globálu našeho tříletého působení v lize, nesetkali jsme se s nějakým větším problémem, na který bychom chtěli poukázat. Spíše naopak. Myslíme si, že soutěž je každoročně velmi dobře připravena. Také reprezentace nám díky velkému úsilí rovněž velmi dobře funguje.

Máte v týmu nějaké hráče pro reprezentaci do 21 let?

Nahlásili jsme předsedovi ligové komise a trenérovi reprezentační jedenadvacítky dva hráče, o kterých si myslíme, že by se mohli poprat o místo v užším kádru. Jedná se o velmi talentovaného Petra Bordače, v minulé sezoně hráče divizního staršího dorostu krumlovského Slavoje, který s námi odehrál premiérově loňský ligový ročník a vedl si velmi dobře. Druhým je Jaroslav Rambousek, který hrál sálovku v jihočeské krajské lize za Archeus a futsal FIFA za Absolut. Právě tento hráč by se měl letos objevit i v našem dresu a odbýt si ligovou premiéru.

Kdo bude favoritem příštího ročníku první futsalové ligy?

Tuto otázku dostávám každoročně a myslím si, že je celkem zbytečná. Každý ví, že hlavním favoritem je Chemcomex a potom týmy z top čtyřky, tedy Stonava, Polička, a Zlín. Každoročně také dodávám, že je to sport a k překvapení může klidně dojít.

Co říkáte na odstoupení Bělovsi?

To, že Běloves odstoupila z ligy, může potkat každého. Je tu totiž příliš mnoho věcí, které se musí podařit, aby tým odehrál sezonu. Například jen zajistit finance, pak udržet kádr pohromadě, hráčům to musí vyhovovat i termínově, může tam být i plno jiných drobných aspektů. U Bělovsi zřejmě došlo k problémům u některého z těchto bodů, a proto byl tým donucen účast odvolat. Jedinou potíž vidím v tom, že k tomu došlo až když už byly určeny termíny. Dovedu si představit, jak tím Běloveští přidělali starosti lidem, kteří zajišťují chod ligové soutěže.

Na závěr prozraďte, jaké máte ambice pro příští prvoligovou sezonu?

I na tuto otázku odpovídám již tradičně, že naším prvotním cílem vždy je udržet se v lize. V nové sezoně se pak konečně chceme opět probojovat do play off.


Zdroj: www.futsal–salovyfotbal.com

Petr Koseček, Karel Vosika