Nejlepšího výsledku z kvarteta našich hráčů na turnaji dosáhl Nicola Siviglia, který zde vybojoval skvělé druhé místo v prestižní dvouhře.

Na cestě za svým zatím nejlepším výsledkem v této věkové kategorii porazil krumlovský mladíček hned tři nasazené hráče, a to jmenovitě Kostrhuna z Podivína (21:2, 21:3), pátého nasazeného Mišutku z Benátek nad Jizerou (21:10, 21:9), třetího nasazeného Kurala z USK Plzeň (21:12, 21:18) a v semifinále dalšího pátého nasazeného Jindru z českobudějovického Sokola (21:9, 21:6). Ve finále sice už nestačil na prvního nasazeného hráče Hubáčka z Meteoru Praha, ale na tomto místě je třeba zmínit, že Siviglia hraje v této věkové kategorii teprve první sezonu a v mnoha případech je minimálně o rok mladší než jeho soupeři. O to cennější je toto jeho medailové umístění.

Další cenný kov pro krumlovské barvy se zrodil ve čtyřhře chlapců. Zde Nicola Siviglia s oddílovým spoluhráčem Markem Jakešem odehráli své zápasy ve velkém stylu i s maximálním nasazením a probojovali se až do semifinále. Postupně přešli přes dvojici Lecian a Sebera z Astry Praha (21:18, 21:17) a pak si po boji poradili i s domácí dvojicí Blaník a Kočí v dramatické třísetové bitvě (21:17, 20:22, 22:20). I semifinále bylo zcela vyrovnané, byť po dalším dramatu v koncovkách setů (19:21, 19:21) již na druhý nasazený pár Kufa a Savin (Český Těšín / Benátky nad Jizerou) nestačili. Zejména zápas o postup do semifinále byl ze strany Siviglii a Jakeše odehraný na hranici fyzických sil. Bronzové umístění si po takovém výkonu oba mladí českokrumlovští hráči právem zaslouží.

Na turnaji se vedle již zmíněných chlapců představily ještě dvě českokrumlovské dívky, a to Daniela Jakešová a Tereza Markovcová, a byť se až na stupně vítězů neprosadily, opět nasbíraly další cenné zkušenosti.

Zrcadlo výsledků

Umístění hráčů a hráček SKB Č. Krumlov na celostátním turnaji Grand Prix A kategorie U15 v Orlové:

Dvouhra – chlapci: 2. Siviglia, 9. Jakeš, dívky: 5. Jakešová, 17. Markovcová.

Čtyřhra – chlapci: 3. Jakeš / Siviglia, dívky: 9. Jakešová / Markovcová.

Smíšená čtyřhra: 5. Jakešová / Jakeš, 9. Markovcová / Siviglia.

Jiří Frendl