Tým dlouhé roky figuruje v soutěžích na Českobudějovicku. V uplynulém ročníku obsadili v tamním okresním přeboru B druhé místo a zajistili si tak postup do elitní soutěže českobudějovického okresu, tedy OP A.

V úvodním utkání sice utrpěli vysokou porážku 1:5 ve Slavči , ale jak s úsměvem tvrdí dlouholetý hráč a jeden ze zakládajících členů oddílu Antonín Krák: „První vyhrání z kapsy vyhání.“

Proč mužstvo z Českokrumlovska hraje soutěž v jiném regionu?

„Je to především kvůli kvalitě. V minulosti jsme působili v našem přeboru, ale tam nebyla taková konkurence. Na vyšší úrovni byly tak tři, čtyři týmy. A protože jsme soutěživí, přihlásili jsme se do sousedního okresu, kde jsou výkonnostně silnější družstva,“ vysvětluje Antonín Krák.

Nyní se větřínskému týmu zase po třech letech povedlo postoupit do vyšší třídy okresního přeboru, čehož si skutečně považují.

„Postup nás velmi těší. V této souvislosti je třeba zmínit, že patříme k vůbec nejstarším týmům přeboru. Věkový průměr mužstva je kolem padesáti let, takže proháníme hráče o generaci i víc mladší,“ podotkl.

K největším úspěchům nohejbalistů SK Větřní, kteří píší historii už čtyři desítky let, se řadí zhruba před 15 lety účast v nohejbalovém krajském přeboru, jinak se pohybují na úrovni okresního přeboru.

„Hrajeme pro radost a u nohejbalu nás drží také dobrá parta. Víme, že nová sezona nebude vůbec jednoduchá, protože narážíme na stále mladší a šikovnější kluky, ale budeme bojovat a rádi bychom se pohybovali v klidném středu tabulky,“ přeje si Antonín Krák.