Pátý a šestý díl letošního Českého poháru ve sjezdu na divoké vodě proběhl na umělém kanále ve Veltrusech, kde se závodilo, jak jinak, než ve sprintu.

Závody samotné měly ovšem o náboj navíc, neboť se zde uzavírala nominace do reprezentačního družstva České republiky pro nadcházející mistrovství světa sjezdařů v italské Valtelině.

A jak se dařilo závodníkům v barvách českokrumlovského SK Vltava? Podtrženo a sečteno po závodech: se září české trikolóry pojedou za pár dnů do Itálie dva Krumlováci na singlech, a to jmenovitě Lukáš Novosad a Antonín Haleš. Do tohoto textu se tlačí slovíčko „jen"… Dva Krumlováci v reprezentaci, to by ještě nedávno byla doslova bomba, nyní to ale není už nic neobvyklého.

Nemuselo ovšem zůstat jen u dvou výše jmenovaných. Ve velice vyrovnaných nominačních bojích nakonec skončila těsně pod čarou nominace letošní jarní štika – krumlovská deblová posádka David Jirka a Václav Švadlena.

Nakonec ale mohla být krumlovská větev v nároďáku ještě košatější. Dle výsledků si totiž právo účasti na MS vyjely také Anežka Paloudová a Marie Mašínová. Děvčata však po dohodě s trenérem dala přednost juniorským bitvám. Z tohoto – juniorského – pohledu byly letošní Veltrusy také důležité. Juniorská nominace je po Veltrusech už za polovinou a jmenovaná děvčata společně s Janem Klímou k ní mají nakročeno velmi zdárně.

Výsledky závodníků SK Vltava Č. Krumlov při 5. a 6. kole ČP ve sjezdu (sprint):

C1 muži: Lukáš Novosad – 4. místo (sobota) a 3. místo (neděle), Antonín Haleš – 5. místo a 6. místo.

K1 ženy: Anežka Paloudová – 5. místo a 7. místo.

C1 ženy: Anežka Paloudová – 3. místo a 3. místo.

C2 muži: Jirka / Švadlena – 5. místo a 5. místo.

Nejbližší plány

A co čeká českokrumlovské kanoisty v nejbližších dnech?

Antonín Haleš a Lukáš Novosad se už příští pátek vydají do Itálie na mistrovství světa ve sjezdu, které se v letovisku Valtelina uskuteční od 14. do 17. června.

Junioři a juniorky SK Vltava završí nominační boje o druhém červnovém víkendu na nominačním závodě Mistrovství České republiky dorostu na domácí vodě v Českém Krumlově. To je i pozvánka pro fanoušky, kteří mohou přijít na tento krumlovský závod zafandit.

Tomáš Palouda