Do nové mistrovské sezony vstupuje i Spartak Kaplice, jenž v ročníku 2013/14 budou reprezentovat tři celky. Již tradičně budou spartakovci působit v oblastním přeboru mužů (OP), rezerva je přihlášena ve Sdruženém okresním přeboru Českobudějovicka (SOP) a nově své první zkušenosti budou získávat mladší minižáci v oblastním přeboru kategorie U12. Zatímco basketbalové naděje svá úvodní střetnutí mají již za sebou, tak oba mužské celky premiéra teprve čeká, a to na sklonku tohoto týdne.

První tým Spartaku v OP čeká osm soupeřů (celkem 9 týmů), se kterými se střetne dvoukolově systémem doma venku. Poté bude následovat rozdělení na dvě skupiny (o 1. až 5. místo a o 6. až 9. místo, opět dvoukolově). Cílem svěřenců trenéra Václava Blažka je umístění do pátého místa, a tím boj o medailové pozice.

Rezerva Spartaku se v SOP střetne s devíti protivníky (mj. další okresní zástupce – Větřní), a to dvoukolově každý s každým.

Premiéra potěru

Kapličtí benjamínci mají již premiéru za sebou, když jejich soupeři jsou tradiční bašty Písek a Strakonice. Ve své první sezoně vůbec budou nejmladší naděje kaplického basketbalu sbírat zejména cenné zkušenosti a na výsledcích až tak nezáleží. Důležité je zažít atmosféru utkání a plně se soustředit na hru.

Sršni Písek – Kaplice 106:6 (Románek 4, Dreiling 1, Dočkálek 1, Hrstka, Dobeš, Troják, Janovec, Š. Putzer, Jedlička, Trinkl, Perenský, trestné hody 12/2 – 16,7%).

Sršni Písek – Kaplice 62:7 (Dreiling 3, Hrstka 2, Románek 2, Dočkálek, Dobeš, Troják, Janovec, Š. Putzer, Jedlička, Trinkl, Perenský, trestné hody 4/1 – 25%).

K utkáním neodcestovali tři hráči (Beck, Flaška, M. Putzer) a Plza vše jen pozoroval z lavičky s rukou v sádře. Písečtí díky zkušenostem měli v obou zápasech velkou převahu. V tom druhém jim však spartakovci cestu za výhrou hodně zkomplikovali. Byla vidět vetší bojovnost, nasazení a k lepšímu výsledku chybělo jediné – proměňovat šance. Nepřesných střel bylo opravdu hodně, nicméně bojovnost, s jakou se mladíci prezentovali, je velikým příslibem do budoucna.

Kam na basket

Oblastní přebor muži – sobota 28. září: Spartak Kaplice – BK Vimperk (17.00), ZŠ Školní.

V pátek bude hrát i rezerva kaplického Spartaku, a to v Týně nad Vltavou. Mladší minižáci pocestují v sobotu do Strakonic.

Jan Beň