Nejhorší z našeho okresu je letos B tým Kaplice. Zatím se drží na desátém místě s náskokem šesti bodů na sestupové příčky. Nutno dodat, že tento tým před začátkem tohoto ročníku opustili dva hráči základní sestavy, a to dřívější jednička Jan Hůlka, který přestoupil k nováčkovi soutěže do Křemže, a Pavel Mleziva, jenž se vrátil do rodných Loučovic. Bylo jasné, že s takto oslabeným kádrem bude pro Kaplické prioritou záchrana v soutěži, což se zatím beze zbytku potvrzuje. A jak to tak vypadá čtyři kola před koncem, Kaplice by i pro příští rok měla krajskou soutěž udržet.

První tým Velešína, který se nachází na osmé příčce, lze označit za velmi nevypočitatelný. Dokáže totiž prohrát skvěle rozehraný zápas s poměrně lehčím soupeřem, na druhou stranu porazí týmy, které bojují o přední příčky. Velmi sympatické je začleňování a výchova mladých hráčů, takže o budoucnost velešínského stolního tenisu nemusíme mít strach.

Pátý tým krajské soutěže – béčko Přídolí – se musel taktéž vypořádat s odchodem Josefa Kamery mladšího, který posílil divizní áčko. Tento mladý hráč už loni ukazoval vysokou výkonnost a jeho body letos chybí Přídolským k tomu, aby mohli pomýšlet na vyšší příčky. Nutno dodat, že v procentuální úspěšnosti jsou Dušan Blaženec druhý a Jan Cipín pátý, což je známka vysoké kvality těchto hráčů.

Nejlépe z našich si v tabulce stojí nováček – áčko Křemže. Tým z Podkletí si soutěž vyzkoušel již předloňskou sezonu, kdy se však neudržel a sestoupil. Hned následující rok Křemežští okresní přebor stylem start – cíl vyhráli a dostali možnost si krajskou soutěž opět zahrát. Jak již bylo řečeno, tým posílili Jan Hůlka a Petr Kocourek. S těmito velice zkušenými borci Křemže zatím okupuje lichotivou druhou příčku.

Jaroslav Opelka