Druhou prosincovou sobotu se konal v tělocvičně kaplické Základní škole Fantova další ročník mezinárodního judistického turnaje nadějí – Randori Cup.

V kategoriích mláďata a mladší žactvo změřilo síly celkem 82 závodníků z jižních Čech a Horního Rakouska. Na tatami nastoupilo také 15 závodníků pořádajícího SK Kaplice. Trenéři Paťha a Mašek ještě před vlastním turnajem museli nominovat kvartet závodníků z každé kategorie, kteří svými výsledky v soutěži jednotlivců přinesli body do hodnocení klubů.

První místa a zlaté medaile získali na domácím tatami ve svých kategoriích Josef Sezemský, Matěj Stacho, David Štěpán, David Valdauf, Johana Paťhová, Luboš Slánský, Lucie Mašková, Michaela Šťastná a Renata Zachová.

Na stříbrný stupínek vystoupil Šimon Slánský a z bronzové medaile se mohli těšit Lucius Krosčen, Petr Zach  a Radek Rousek.

Bez umístění pak skončili Tereza Stuchlá a Jakub Ovádek.

Vítězství v týmové soutěži vybojovali v mláďatech Stacho, Sezemský, Valdauf a Štěpán. V kategorii mladšího žactva své mladší kolegy napodobili letošní medailisté z přeboru ČR Rousek, Paťhová, Mašková a Zachová – a oba poháry pro nejúspěšnější týmy zůstaly doma.

Libor Štěpánek