Ve 3. kole soutěže ve skvělé atmosféře Jihočeši podlehli 0:3, zůstali na třetím místě skupiny. Rusové jsou s plným bodovým ziskem v čele. Kulisy úterního podvečera byly náramné. Fanoušci tleskali svému týmu, i když prohrával, na ploše se proháněli olympijští vítězové… Novosibirsk na jihu Čech potvrdil velké volejbalové kvality. V útoku byl nezastavitelný švédský univerzál Nilsson (208 cm). 

Jihostroji se tentokrát nedá téměř nic vytknout. Soupeř byl o třídu kvalitnější. Škoda, že viditelně ve své kůži nebyl Peter Pláteník. Měl být v Lize mistrů hlavním tahounem, jenže v týdnu ho do tréninku nepustila zablokovaná záda, navíc se na něj Rusové skvěle takticky připravili. Pláteníkův výkon nebyl stoprocentní v útoku, bohužel ani na přihrávce.

„Hráči z Novosibirsku potvrdili, že ruská liga je aktuálně nejlepší na světě," hodnotil  po utkání trenér Jihostroje Jan Svoboda, který pro hru soupeře našel jen pochvalná slova: „V Rusku je osm špičkových družstev, to jinde není."

Uznání od svého trenéra si ze hřiště odnesli také volejbalisté z Č. Budějovic: „Kluky musím pochválit, podali bojovný výkon na hranici rizika, ale nestačilo to."

Lokomotiv skvěle dirigoval nahrávač Buťko, který má doma ve své osobní sbírce zlatou medaili z OH v Londýně. Především jeho zásluhou působili Rusové klidně, bez emocí, byli strojově naprosto přesní. Novosibirsk byl prakticky neustále ve vedení. 

V koncovce první sady se ještě Jihostroj po skvělém zákroku libera Juračky přiblížil na dvoubodový rozdíl (20:22), diváci nadšeně aplaudovali,   jenže koncovka prvního dějství patřila Rusům.
Šanci v utkání postupně dostali nahrávač Habr (nevedl si vůbec špatně), blokař Sobotka, výborným servisem přispěl i univerzál Kriško.

Rusové ale byli lepší, útočili „z vyšších pater", pro obranu Jihostroje byly jejich útoky neřešitelným rébusem.

Loňský čtvrtfinalista Ligy mistrů a aktuálně druhý tým špičkové ruské soutěže v českobudějovické hale žádné drama nepřipustil. „Porazil nás tým, který výborně podával. My jsme to na ně zkusili, podání se nám dařilo, ale oni perfektně přihrávali a to rozhodlo," řekl univerzál Jakub Novotný. „Ve dvou postaveních nám vždy bodově cuknul Nilsson na servisu. Vycházel mu a bodoval v sériích. Naopak ani náš dobrý servis jejich přihrávače nerozhodil. Dva sety přijímali na 85 procent, takže ztrátovali téměř bez chyby," dodal kouč Svoboda.

Ruskému celku pomohl k výhře i Slovák Diviš, který si užíval přítomnosti svých rodičů, celkově si  atmosféru pochvaloval. „Jsem rád, že jsem si tu po letech opět zahrál.
Atmosféra byla výborná, diváci se chytali, když Budějovice složily balon, ale zápas jsme  měli pod kontrolou a s přehledem jsme vyhráli," zhodnotil.

V sobotu se Jihostroj představí ve Zlíně.