Příbram – Třetím zápasem pokračovala včera večer čtvrtfinálová série mezi volejbalisty Jihostroje České Budějovice a Příbramí.
Vzhledem ke zranění reprezentačního blokaře Vladimíra Sobotky, který si v prvním utkání poranil lýtkový sval, naskočil do základní sestavy znovu mladík Tibitanzl.
Trenér Jihostroje Jan Svoboda vyslal do prvního setu sestavu na smeči s Michálkem a Kulihou, Fila zůstal na střídačce. Režisérskou taktovku úřadujícího mistra třímal ve svých nahrávačských rukou Filip Habr. Ale ne nadlouho. Ještě v průběhu prvního setu ho nahradil Petr Zapletal. Domácí si totiž brzy vypracovali výrazný náskok, a přestože Jihostroj dotahoval, koncovku těsně vyhrála Příbram.
Na utkání dorazili věrní fanoušci Jihostroje. „Jezdíme do zahraničí, proč ne do Příbrami, je to přece za kopcem," smáli se na celé kolo.
Důvod k úsměvu měli hlavně po druhém setu, který Jihostroj dobře rozehrál a ještě lépe zakončil.
Filipu Habrovi, který přišel za Zapletala až do koncovky, se sice moc nepodvedla nahrávka, ale zdravě se rozčílil a sám zabil hřebík do příbramského pole: 21:25.
„Začali jsme nervózně, ale postupně se naše hra zlepšovala," zhodnotil na tribuně pro Deník manažer Českých Budějovic Stanislav Pochop. Domácí tým drželi nad vodou opět hráči, kteří dříve působili na jihu Čech – Juračka, Böhm a hrající kouč Dvořák.
Třetí set odstartoval naprosto vyrovnaně. Jihočeši nastřádali několik drobných nevynucených chyb, tím prakticky nabídli bojovnému soupeři uklidňující vedení: 10:5. V polovině třetího dějství ale český mistr zpřesnil hru. Kriško nekompromisně zakončoval Zapletalovy nahrávky, přidal jistotu na servisu a skóre se vyšplhalo až na 21:24.
Kocouři ještě zazlobili, na podání přišel trenér, jednou uspěl, podruhé jeho plachtící servis skončil v síti: 22:25.
Duel ukončil čtvrtý set, do tempa se dostal smečař Michálek, celý tým se zasloužil o výhru 3:1 na sety.

Euro Sitex Příbram – VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (23, -21. -22, -23),  v pondělí je v Příbrami odveta (18).
Rozhodčí Buchar – Němeček.
Diváků: 725. Série: 0:3.
Euro Sitex Příbram: Ulč, Josefacki, Böhm, Čížek, Owens, Anděl – libero Juračka (Kuchař, Dvořák, Suda). Trenér René Dvořák.
Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Mach, Tibitanzl, Michálek, Kuliha – libero Hupka (Zapletal, Fila). Trenér Jan Svoboda.
Předchozí zápasy: Jihostroj ČB – Příbram 3:2 (-23, 13, -23, 16, 13) a Č. Budějovice – Příbram 3:1 (21, -17, 34, 23).