Na republikové měření sil do brněnské X arény se kvalifikovali Barbora Kortusová a Jaroslav Jelínek z SKB Český Krumlov a mezi nejlepšími českými hráči této kategorie se jim dařilo, když odvezli pěkná pátá místa z párových disciplín.

Třetím krumlovským účastníkem byl Robin Tancer, kterému sportovně přepustil své místo teprve dvanáctiletý Patrik Fuciman.

Ve čtyřhře dívek Kortusová společně s Klárou Neubauerovou ze Sokola ČB se probojovaly do druhého kola, kde však podlehly nasazenému páru číslo dvě Nováková a Žurková (Nejdek / BOC) ve dvou setech (15:21, 17:21).

Stejný osud potkal i debl Jelínek a Tancer, když i jim postup pavoukem zastavila turnajová dvojka.

Dvouhry Kortusové i Jelínka byly po pěkných úvodních zápasech skončeny vždy ve druhém kole, kde je soupeři přehráli.
Hráčka BOC Žurková zastavila Kortusovou až ve třech setech (15:21, 22:20, 16:21) a Jelínek podlehl Hurtíkovi z Hamru Praha (13:21, 7:21).

„Děkuji všem za přístup a odvedené výkony. Vidím to stejně jako tatínek Báry Kortusové, který naše hráče na turnaji doprovázel. Po návratu konstatoval, že celkově vládla v týmu pohoda a bojovný duch. Nikdo nic nevypustil a výsledky odpovídají současným možnostem hráčů. Jsem přesvědčen, že mohou a hlavně budou postupně lepší. Ale badminton není jenom o trénování a turnajích. Stejně jako třeba Jan Louda přizná ve finále mistrovství republiky dobrý míč soupeře, tak se v podobném duchu zachoval i náš Patrik Fuciman. I když si vybojoval postup na tento turnaj, tak přenechal možnost hrát o celostátní body svému zkušenějšímu a zatím o něco lepšímu klubovému spoluhráči Robinu Tancerovi,“ hodnotil turnaj a zároveň vyzdvihl pěkné gesto svého svěřence předseda SKB Radek Votava.