Lépe již tradičně začali hosté. Jihostroji se nedařil příjem, a proto i útok byl méně důrazný. Zato soupeř využíval Jana Štokra, který tvrdě zakončoval nahrávky Janoucha. Domácí prohrávali již 19:23, pak si vzal míč za koncovou čárou Křesťan a skvělými servisy vytáhl stav na 22:23. To bylo ale ze strany Jihočechů všechno, set získala na svou stranu Dukla.

V úvodu druhé sady Jihostroj zastavil blokem Štokra a vzápětí přidal Todua eso. Povedené míče Jihočechy nabudily. Do oddechového času se šlo za stavu 16:10. Nekola poslal na palubovku místo Kriška Správku a Dukle se podařilo snížit. Jihočeská mašina musela znovu zařadit vyšší rychlost. Michálek opět blokem zneškodnil Štokrův útok, středem smečovali Mach i Todua a druhý set se stal kořistí domácích.

A začalo se nanovo. Bitva o každý míč. České Budějovice měly znovu problémy s přihrávkou, příliš se nedařilo Michálkovi a trenér Dvořák se pokusil udělat změnu střídáním nahrávačů, za Palguta přišel Kupilík. Také na liberecké straně se hráči vyměnili, na podání přišel Patrik Indra a svému týmu pomohl dvěma přímými body. Dukla si vytvořila důležitý náskok, který už nepustila.Jako na houpačce se museli cítit diváci ve Sportovní hale. Úvod čtvrtého dějství znovu patřil Jihostroji. Na obou stranách vřely emoce, trenérům i hráčům se nelíbily některé výroky rozhodčích, ale to všechno k boji o bronz patřilo. Liberec nechtěl pustit šanci na ukončení utkání. Setboly si ale připravil Jihostroj (24:20), ten druhý Filip Křesťan ranou proměnil v zisk setu a srovnal na 2:2.

Drama vyvrcholilo pátým setem. A znovu byla na koni Dukla. Hrála odvážně, trápila domácí skvělým podáním. Strany se točily za stavu 8:3 pro Liberec. Jihočechům se hra úplně rozsypala. I přes velkou snahu nedokázali odpovědět na drtivý tlak Dukly a po dlouhé době tak zůstali bez medaile.

Jihostroj České Budějovice – Dukla Liberec 2:3 (-22, 19, -19, 21, -5), čas: 135 minut, rozhodčí: Renčín, Fink diváků: 1998, stav série o třetí místo 1:2, třetí místo vybojovala Dukla Liberec.

České Budějovice: Palgut, Křesťan, Fila, Michálek, Todua, Mach – libero Kryštof (Ondrovič, Kupilík, Kraffer, Šotola). Trenér: René Dvořák.

Dukla Liberec: Štokr, Janouch, Leikep, Holubec, Tomáš Kriško, Galabov – Kopáček, Kunc (Správka, Srb, Indra). Trenér: Michal Nekola