Muži závodili na tratích v délce 25 km nebo 10 km, ženy a dorostenci pouze na 10 kilometrech.
Všichni závodníci si pochvalovali jak kvalitní trať, kterou ve čtyři hodiny ráno najeli frymburští hasiči, tak počasí. Mrazy povolily a závodilo se v příjemných pár stupních pod nulou.

Na závod s nulovým převýšením se vydal i Tomáš Vaněček z Českých Budějovic. „Na běžkách závodím zcela výjimečně, ale za SK Vltava Český Krumlov jezdím divokou vodu. V zimě si chci od závodění odpočinout, ale chtěl jsem podpořit lokální sport a tohle je dobrá příležitost.“
Za ženy nad 41 let nastoupila Zuzana Frantálová z Frymburka, která učí na tamní ZŠ: „Závodila jsem dřív a dneska jsem po letech znovu na trati. Chci si to hlavně užít, podmínky jsou výborné.“

Za muže nad 41 let se do stopy vydal Jan Vorel z Českého Krumlova. „Krásně se jelo, musím organizátorům vyseknout poklonu, připravili nádherný podnik,“ pochvaloval si po závodě, z něhož si odvezl pomyslný bronz.

Absolutní vítězkou v kategorii žen v běhu na 10 km se stala Tereza Myslíková z Lipna. „Podmínky se vylepšily, trénovaly jsme v –15°, ale dnes se jelo krásně. A taky mám kvalitně namazáno, mám dobrého servismana. Manžela,“ dodala se smíchem.