Dnes se na úspěšný šampionát z trojnásobnou medailovou radostí pro SKB Český Krumlov podívejme podrobněji.

Na juniorské Mistrovství České republiky se z krumlovského regionu kvalifikoval kvartet hráčů a hráček SKB Český Krumlov a Sokola Křemže.

ZLATO, STŘÍBRO, BRONZ

Skvělého výsledku dosáhl Ondřej Král z SKB Český Krumlov, který ve dvouhře obhájil loňské prvenství a vybojoval titul mistra ČR i pro rok 2018.

Ve finále byl Ondřejovi soupeřem jeho mladší bratr Jiří Král (Baník Most), kterého v krumlovských barvách hostující mladík porazil ve dvou setech (21:9, 21:14).

Na stupně vítězů bratry doprovodil Ondrův klubový spoluhráč, teprve patnáctiletý krumlovský mladíček Tomáš Švejda, který vybojoval bronzovou medaili.

K dalšímu úspěchu SKB se probojoval Tomáš Švejda ve čtyřhře juniorů, když spolu s Janoštíkem ze Sokola České Budějovice podlehli až ve finále čtyřhry juniorů dvojici Lapáček / Hubáček (Sokol ČB / Meteor Praha) ve dvou setech (19:21, 12:21).

Z dalších disciplín to byla vždy devátá místa, jak ze singlu, tak i ze čtyřhry juniorek v podání křemežské Zuzany Matouškové a pak ještě ze smíšené čtyřhry dvojice Tomáš Švejda / Linda Šmikmátorová (SKB ČK).

SLOVA OD KORMIDLA

Šéftrenér a předseda SKB ČK Radek Votava k vystoupení svých svěřenců na mosteckém šampionátu řekl:

„Byl jsem na toto mistrovství hodně zvědavý a těšil jsem se na první zápasy nové sezony. Ondřej Král při neúčasti Jana Loudy a Petra Berana obhájil loňský titul bez větších problémů. Zápasy odehrál v dobrém tempu, koncentrovaně a s dílčími úkoly z tréninku se popasoval dobře. Hrál doma a bratrský souboj o titul byl velkou odměnou nejen oběma domácím finalistům, ale i pořádajícímu klubu Baníku Most a v neposlední řadě rodičům!

Tomáš Švejda hrál všechny tři disciplíny a zvládl je při svém mládí velice dobře. Mix se Šmikmátorovou nebyl vůbec špatný a také Linda i přes velký tréninkový výpadek hrála dobře. Občas bych u ní přivítal více optimismu na kurtu, ale i v tomto udělala opravdu velký krok dopředu.

Švejda neměl v první letošní dvouhře nikoho na rozehrání a musel se popasovat s velice dobrým výkonem Jana Viktory. Zápas ovšem zvládl a na kurtu podal soustředěný výkon. V semifinále však už nestačil na domácího Jiřího Krále, který hrál velice dobře a na jeho výkonu bylo zjevné, že je doma a je hodně motivovaný.

Ve čtyřhře Švejda s Honzou Janoštíkem zvládli první dva zápasy v naprostém klidu a v semifinále pak odehráli moc pěkný souboj proti dvojici Palán a Kulíšek. To byl v prvních dvou setech kvalitní zápas od všech čtyř aktérů. Ve třetím setu už to byla jasná záležitost Jihočechů. Ve finále se pak prosadila zkušenost. Tomáš s Honzou hráli v takových vlnách, pár výměn skvěle, ale potom o něco více výměn hodně pasivně. Ale i tak patnáctiletý Tomáš se čtrnáctiletým Honzou zaslouží pochvalu.

Co ještě stojí za zmínku, že ve dvouhře juniorů bylo k vidění bratrské finále domácích hráčů ve službách našeho klubu. Ondra Král totiž už druhým rokem v Krumlově studuje i trénuje a Jirka Král k nám jezdí trénovat a hraje zde extraligu. Navíc na třetím místě skončili Tomáš Švejda s Honzou Janoštíkem. To je prostě super výsledek!

Mosteckým pořadatelům se turnaj povedl a odměnou jim byly výkony domácích hráčů, a to nejenom Ondřeje s Jirkou, ale i Veroniky Dobiášové, která zvítězila ve dvouhře juniorek.

Našim hráčům závěrem děkuji za zodpovědný přístup a k vybojovaným medailím i předvedeným výkonům jim blahopřeji!“

MČR POD LUPOU

Konečná umístění hráčů a hráček SKB Český Krumlov a Sokola Křemže na MČR kategorie U19 v Mostu:

Dvouhra – junioři: 1. Ondřej Král, 3. Tomáš Švejda (oba SKB ČK), juniorky: 9. Zuzana Matoušková (Křemže).

Čtyřhra – junioři: 2. Tomáš Švejda / Jan Janoštík (SKB ČK / Sokol ČB), juniorky: 9. Zuzana Matoušková / Adéla Zuzáková (Křemže / Benátky).

Smíšená čtyřhra: 9. Tomáš Švejda / Linda Šmikmátorová (SKB ČK).

Radek Votava, Karel Vosika