Celostátní turnaj Grand Prix B dospělých – Praha: Jednoznační vítězové celostátního turnaje jednotlivců, hráči SKB Č. Krumlov Hana Milisová a Jaromír Janáček, nenechali nikoho na pochybách, že do hlavního města přijeli vyhrát – a zvítězili bez ztráty setu ve všech čtyřech disciplínách.

Turnaj vzali Krumlováci jako další přípravu před nadcházejícím play off extraligy, kde oba jsou jednou z alternativ na smíšenou čtyřhru. Také mix byl vcelku hladkou záležitostí. Jen v semifinále proti nasazené jedničce Valentovi s Koldovou z Mostu se trochu zapotili ve dvou setech (21:19, 21:14). Finále s párem Šída a Jeřichová (Liberec / Doubravka) však již znovu bylo demonstrací umění a síly mixu SKB (21:8, 21:11).

Milisová, která startovala ve všech disciplínách, pak opět sáhla (letos již poněkolikáté) po hattricku. Ve čtyřhře žen společně s domácí Maixnerovou přehrály všechny své soupeřky rozdílem třídy. Výborný výkon podtrhly finálovou výhrou nad dvojicí Koldová a Ondrášková z Mostu (22:20, 21:12).

Ve stejném duchu odehrála Milisová i dvouhru, ve které postupně porazila Němečkovou z BC Premiera (21:7, 21:11), Hánovou z Ostravy (21:10, 21:11), v semifinále domácí Kurzovou (21:6, 21:16) a ve finále další domácí hráčku Klusoňovou (21:11, 21:17).

Dvouhru hrál také mladý Janáček, jenž nejprve přehrál Benedikta z Benátek (21:6, 21:9), pak zdolal Bláhu z Hamru Praha (21:10, 21:12), ve čtvrtém kole domácího Netíka (21:12, 21:14) a v semifinále kopřivnického Ptáčka (21:8, 21:18). Ve finále pak dokončil cestu za zlatem jasným vítězstvím nad benáteckým Richterem, kterého porazil přesvědčivě 21:8 a 21:11.

Umístění hráčů SKB ČK – dvouhra: 1. Janáček, 1. Milisová, čtyřhra ženy: 1. Milisová / Maixnerová (ČK / Astra Praha), smíšená čtyřhra: 1. Milisová / Janáček.

Krajský přebor jednotlivců kategorie mladšího žactva U13 – Č. Krumlov: V krumlovské sportovní hale se sešli mladí hráči do 13 let, aby bojovali o tituly Přeborníka kraje i o postupy na MČR.

Chlapecké disciplíny měly dva jasné favority, a to domácího Tomáše Švejdu a budějovického Jana Janoštíka. Oba si také rozdělili všechny tituly. Švejda se podílel na zlatu ve čtyřhře právě s Janoštíkem a smíšené čtyřhře s oddílovou partnerkou Jedličkovou.

Ve dvouhře dívek zvítězila Julia Hejnová a zlato ve čtyřhře dívek vybojovaly další domácí naděje Linda Šmikmátorová s Michaelou Štronerovou.

Jediný titul putoval do Budějovic, a to zásluhou Janoštíka z prestižní dvouhry chlapců. Duel se Švejdou byl vrcholem turnaje a přinesl velice pohledný kvalitní badminton nejlepších hráčů v této kategorii U13. Janoštík nakonec zvítězil ve dvou vyrovnaných setech 21:19 a 21:19. Bronzové medaile také zůstávají v Krumlově zásluhou Jana Orose a Adama Tancera.

Dvouhru dívek ovládla bez ztráty setu Hejnová, která si v semifinále poradila se Štronerovou (21:10, 23:21) a ve finále přehrála Šmikmátorovou (21:19, 21:17). Hejnová opět ukázala, že je hlavně soutěžní hráčka a vyhrála zaslouženě.

Čtyřhra chlapců měla jasné favority. Švejda s Janoštíkem vyhrávající jasně i celostátní turnaje, ve finále porazili dobře hrající Adama Tancera s Marťánem 21:4 a 21:11. Třetí místa zásluhou párů Oros / Filip a Jelínek / R. Tancer zůstala také v Krumlově.

V dívčí čtyřhře to byla bitva do posledního míčku, ze které vítězně nakonec vyšly Šmikmátorová se Štronerovou (21:19, 25:23) proti dvojici Jedličková a Hejnová.

Ve smíšené čtyřhře vítězný pár Švejda s Jedličkovou zvítězil bez ztráty setu, když ve finále přehrál A. Tancera se Šmikmátorovou dvakrát 21:17. Třetí místo přidali Marťán se Štronerovou.

Mezi dalšími hráči, kteří odvedli nadějné výkony, jsou především Robin Tancer, Jaroslav Jelínek, Kristián Filip a další mladí Matěj Baštýř, Viktorie Hulcová, Marie Bierbaumer z SKB Č. Krumlov a i Lucie Koudelková, Kryštof a Simon Pšeničkovi z Křemže.

Umístění hráčů z regionu – dvouhra chlapci: 2. Švejda, 3. A. Tancer, Oros, 5. Marťán, R. Tancer, 7. Filip, 9. Jelínek, 9. Baštýř (všichni SKB ČK), 13. K. Pšenička, S. Pšenička (Křemže), dvouhra dívky: 1. Hejnová, 2. Šmikmátorová, 3. Štronerová, 5. Jedličková (všechny SKB ČK), L. Koudelková (Křemže), 9. Bierbaumer, 13. Hulcová (obě SKB ČK), čtyřhra chlapci: 1. Švejda / Janoštík, 2. A. Tancer / Marťán, 3. R. Tancer / Jelínek, Oros / Filip, 5. K. a S. Pšeničkovi, čtyřhra dívky: 1. Šmikmátorová / Štronerová, 2. Hejnová / Jedličková, 5. Hulcová / Bierbaumer, L. Koudelková / Vokálová (Tábor), smíšená čtyřhra: 1. Švejda / Jedličková, 2. A. Tancer / Šmikmátorová, 3. Marťán / Štronerová, 5. Filip / Hejnová, S. Pšenička / L. Koudelková, 9. Oros / Hulcová, Jelínek / Bierbaumer, R. Tancer / Vokálová (Tábor).

Celostátní turnaj jednotlivců mladšího dorostu U17 – Brno: Na republikovém turnaji Grand Prix A sedmnáctiletých juniorů startovali křemežští hráči Petr Beran a Zuzana Matoušková a vybojovali v jihomoravské metropoli dvě první místa.

Ve čtyřhře juniorů Beran s budějovickým Lapáčkem prošli až do finále, kde také uspěli a porazili dvojici Král a Máchal (21:12, 21:17). O největší překvapení se ale postarali Beran s oddílovou partnerkou Matouškovou, když ve finále mixu zdolali pár Bureš / Srncová ve třech setech (18:21, 21:7, 21:15). Třetí místo přidala ještě Matoušková ve dvojici s benáteckou Zuzákovou ve čtyřhře juniorek.

Umístění našich hráčů – dvouhra dívky: 9. Matoušková, čtyřhra chlapci: 1. Beran / Lapáček (Křemže / Sokol ČB), čtyřhra dívky: 3. Matoušková / Zuzáková (Benátky), smíšená čtyřhra: 1. Beran / Matoušková.