Pořadatelé z jindřichohradeckého cyklistického klubu RBB invest se logicky rozhodli pro ukončení příprav významného mezinárodního klání Okolo jižních Čech.

„Vzhledem k situaci okolo epidemie nového typu koronaviru v České republice, a především v celé Evropě, rušíme veškeré aktivity,“ informuje Jan Hájek, předseda CK RBB invest.

Nepojedou se tak ani květnové silniční etapové závody RBB Tour.

„Závod RBB Tour je kompletně připravený, jeho tři etapy se měly uskutečnit v obcích na Jindřichohradecku,“ konstatuje Jan Hájek. Závodit se mělo od 8. do 10. května.

Cyklisté měli projíždět lokalitami v okolí Číměře, Popelína a Českého Rudolce, kde měl celý závod vrcholit. Z pochopitelných důvodů se závodníci do těchto destinací nepodívají.

Etapy Světového poháru, závodu Okolo jižních Čech byly už rovněž nachystány. V roce 2020 se mělo jet v termínu od 2. do 6. září.

Pořadatelé měli připravený následující scénář:

I. etapa: Jindřichův Hradec (časovka družstev).
II. etapa: Třeboň – Nová Bystřice.
III. etapa: Studená – Javořice (časovka jednotlivců)
IV. etapa: České Velenice – Gmünd (Rakousko)
V. etapa: Protivín – Jindřichův Hradec

Ředitel závodu Jan Hájek vysvětluje: „Přípravy závodu Okolo jižních Čech probíhají prakticky celoročně a na jaře vždy vrcholí. Je potřeba vyřizovat úřední povolení, shánět partnerská města, obce, firmy a zařizovat mnoho dalších úkonů.“

Jan Hájek je vedoucím hradeckého oddílu CK RBB Invest  a zároveň ředitelem závodu Okolo jižních Čech.Zdroj: Deník / Zdeněk Prager

Organizátoři cyklistických závodů chápou, že v časech světové pandemie onemocnění Covid-19 jde sport stranou. „Je nám jasné, žev této nejisté době není čas zabývat se plánováním sportovních akcí. V našem organizačním kolektivu převládají zdravotníci a z tohoto důvodu si uvědomujeme, jak je důležité dodržovat vládou nastavená pravidla pro sportovní akce.“

Závod RBB Tour měl být zahájen už za několik dní. „Ten by se s největší pravděpodobností stejně ani konat nemohl. Nikdo nedokáže odhadnout, jak dlouho bude nouzový stav trvat. Plně respektujeme prohlášení o ochraně zdraví obyvatel, a proto nám také nedává smysl pracovat na akci, která je cílena na velký počet zahraničních účastníků. Děkujeme všem, kteří vyjádřili našim závodům v letošním roce podporu a těšíme se na spolupráci v klidných časech,“ vzkázal Jan Hájek.