Sdružený okresní přebor pod bezednými koši jde do finiše. Oba okresní zástupci se představili na domácí palubovce a vedlo se jim rozdílně. Zatímco krumlovský BK padl s favoritem z krajské metropole, kapličtí spartakovci v dramatu zdolali Lišov a připsali druhou výhru v sezoně.

Debakl s favoritem

BK Č. Krumlov – BSK Č. Budějovice 37:80 (18:38). Domácí celek nastoupil proti týmu, který by se svou kvalitou měl spíše působit v krajské soutěži (trochu ostuda krajské metropole, že nemá žádného zástupce v oblastním přeboru), a hned od začátku tahal za kratší konec. Po šesti minutách hry byl stav 2:13 – a přišel první time out Krumlovských. Ten jako by je probral a během dvou minut domácí snížili na 9:13. Po první periodě bylo jejich manko osm bodů (9:17).

První polovina druhého dějství přinesla vyrovnanou hru a skóre se posouvalo rovnoměrně na obou stranách. Pak ovšem domácí vyrobili několik chyb a druhou polovinu této čtvrtiny ztratili dílčím skóre 1:11, což stanovilo poločasový rozdíl na dvacet bodů – 18:38.

Podobný průběh měl i začátek třetí části. Krumlovští chybovali na útočné polovině a reprezentanti krajské metropole bod za bodem navyšovali vedení, které bylo ve 25. minutě již třicetibodové (21:51). Domácí se nedokázali vyrovnat s dobrou budějovickou obranou a ani jejich nasazení nebylo zcela stoprocentní. Po třiceti minutách hry ukazovala tabule stav 27:61.

Poslední desetiminutovka se dohrávala z povinnosti. Českokrumlovští přidali, přesto se nedokázali přehoupnout přes čtyřicetibodovou hranici.

Fakta – sestava a body BK ČK: Kotous 10, Al Ahmad 7, Ziegelbauer 6, Chaloupka 6, Moronga 3, Rizák 3, Vaněček 2, Netušil, trojky: 2 (Al Ahmad, Rizák), trestné hody: 15/5 (33,3% !), čtvrtiny: I. 9:17, II. 9:21, III. 9:23, IV. 10:19.

Důležitá výhra

Spartak Kaplice B – SK Lišov 64:60 (38:24). Kapličtí vstupovali do duelu s předsevzetím odčinit porážku z prvního vzájemného měření sil v Lišově (61:72). V polovině první části spartakovci vedli 8:4 a o tři minuty později to bylo už 13:7. Nebýt inkasovaného koše v poslední vteřině čtvrtiny, bylo by jejich vedení po deseti minutách výraznější než jen o pět bodů (18:13).

Druhá perioda už byla jasně v režii kaplických mladíků. Ti nejprve sice hostům dovolili přiblížit se na rozdíl bodu (12. minuta – 19:18), pak ovšem postavili nepropustný val v obraně a třinácti body v řadě šli do trháku (17. minuta – 32:18). Lišovští reagovali oddechovým časem a alespoň částečně přibrzdili rozjeté spartakovce. V polovině utkání přesto svítil na ukazateli stav 38:24 – a domácí byli na koni.

Ve třetí desetiminutovce se však karta začala obracet a otěží se chopili hosté. Ještě v polovině tohoto úseku hry hřál Spartak náskok devíti bodů (46:37), jenže druhou polovinu třetí čtvrtiny ovládli Lišovští, kteří manko umazali na pouhé čtyři body ztráty – 49:45 po třiceti minutách hry.

Hned na začátku poslední části hosté trojkou snížili na 49:48, ale přišla rázná odpověď domácích. Šest bodů v řadě znamenalo vedení 55:48 a time out hostující lavičky. I po něm zvládali spartakovci dění na hřišti velmi dobře a ve 36. minutě měli k dobru deset bodů (62:52). Pak ovšem přišel velký nápor Lišovských, kteří se bod za bodem domácím přibližovali.

Minutu dvacet před koncem byl stav 62:58 – a přišly na řadu taktické šachy. Hosté prospali možnost rychlých faulů a poslání domácích na čáru trestného hodu, což znamenalo utíkání času ve prospěch Kaplice. Čtrnáct vteřin před koncem sice hosté snížili na 63:60 a přiblížili se na rozdíl jediného koše, ale Čegan byl jednou úspěšný ze šestek (64:60) a dal domácím klid. Poslední akce hostů byla sehrána velmi dobře, ale přestože dva hráči zůstali volní pod košem, ani jeden nedokázal skórovat – a domácí se radovali z důležité druhé výhry v sezoně.

Fakta – sestava a body Kaplice: Čegan 23, Milsimer 11, D. Sládek 10, Šulek 9, T. Sládek 4, Soukup 3, Kára 2, Fišer, trojky: 5 (Milsimer 3, Čegan 2), trestné hody: 23/9 (39,1%!), čtvrtiny: I. 18:13, II. 20:11, III. 11:20, IV. 15:15.

Českokrumlovským nyní zbývá odehrát ještě utkání pod Černou věží (Matteo ČB), doma s Protivínem a na závěr je čeká „souboj o okresního přeborníka“ s Kaplicí. Spartak se představí na palubovce neporažené ZF ČB a pak jej čeká již zmiňovaný derby souboj s krumlovským BK.