Účastníci byli v hlavní soutěži dvouhry rozlosováni do čtyř základních skupin po čtyřech hráčích, kde se hrálo systémem každý s každým. Postup si pak zajistili vždy první dva ze skupiny, zbylí dva spadli do tzv. soutěže útěchy. Další souboje se již odehrály v pavouku.

Soutěž útěchy vyhrál mladý Martin Fesl, hrající krajský přebor ve Velešíně. Nejdříve si musel poradit se Štarmanem z Kaplice, poté s Charvátem z Holubova a ve finále svedl vítězný souboj s kaplickým Jaňošťákem.

V hlavní soutěži nebylo o překvapení nouze a jak se potvrdilo, za okresními stoly výrazně nastupuje mladá generace stolních tenistů, která se již směle může měřit i s těmi nejlepšími v okrese.

Překvapení se zrodilo hned v prvním kole, kde mladší Pavel z kaplického rodu Benešů porazil velezkušeného Dušana Blažence a posunul se do semifinále. Tam se dále kvalifikovali Josef Kamera (Velešín), Jakub Harenčák (Vyšší Brod) a Roman Vraspír (Velešín).

Semifinálové dvojice tvořili Kamera s Benešem a Harenčák s Vraspírem. Po krásných zápasech se do finále probojovala dvojice ještě teprve náctiletých hráčů Harenčák a Beneš. Obzvláště zápas matadora Kamery s Benešem byl opravdovým zážitkem s velice překvapivým výsledkem, kdy zvítězil mladičký Beneš 11:9 v rozhodujícím pátém setu, a to čekal opravdu málokdo. Finále pak bylo již zcela v režii Harenčáka, který si vybojoval titul přeborníka okresu pro rok 2015.

Vítězem čtyřhry se stala velešínská dvojice Roman Vraspír a Martin Fesl, která ve finálovém zápase přehrála mnohem zkušenější debl Kamera a Blaženec.

Jaroslav Opelka