Setkání nejen s fanoušky windsurfingu uspořádá se svým trenérem Patrikem Pollákem jediný český jachtař, který se kvalifikoval na olympiádu do Tokia, v rezortu Windy Point v Černé v Pošumaví.

Akce je naplánována na pátek od 17 hodin a zájemci se mohou těšit nejen na fotky a povídání, ale prohlédnou si i Karlovo olympijské nádobíčko – a kdo bude chtít může si i jízdu vyzkoušet a nechat si poradit od toho nejpovolanějšího.

MARATON NA BEZDREVU
Na rybníku Bezdrev se o víkendu jel tradiční maraton. Jednodenní závod příliš posádek nepřilákal. Mezi celkem devíti posádkami si nejlépe vedli domácí borci. Mládežnickou třídu Optimist vyhrál Oliver Čutka, jeho rodiče Jan a Lea triumfovali ve třídě Létající Holanďan, takže se nejvíce slavilo u této jachtařské rodiny. Ve třídě Optimist získali medaile i hostující Jelínek za druhou příčku a domácí Jáchym Šílený za třetí pozici. Létající Holanďany vyhráli manželé Čutkovi před další domácí posádkou Kleiner – Novotný a třetí příčka patřila nejzkušenějšímu kormidelníkovi na Létajících Holanďanech Karlu Šimkovi ze Slavoje Hluboká nad Vltavou, jenž jel s domácím Pavlem Benešem na kosatce.

V RAKOUSKU BEZ MEDAILÍ
O víkendu se v Rakousku na jezeře Achensee nedaleko Insbrucku jelo mezinárodní mistrovství Rakouska v lodní třídě Tornádo. A pochopitelně nemohli chybět ani nejlepší Jihočeši, kteří jsou v současné době i nejlepšími Čechy. Klan Pavlišů z Krásetína pod Kletí přivezl do Rakouska novopečenou mistryni Evropy Michaelu Pavlišovou a čtvrtou posádku z evropského šampionátu Zdeňka Pavliše s dcerou Klárou.

První rozjížďka za slabšího větru byla pro obě posádky úspěšná, zajely druhé a třetí místo. Další den vítr zesílil a bohužel se dostavily problémy s vyvažováním lodí, které potom nejely tak, jak by měly. Nakonec se obě jihočeské posádky musely spokojit s umístěními pod medailovými pozicemi. Zdeněk Pavliš s dcerou Klárou byli hodnoceni jako čtvrtí a Michaela s bratrem Markem brali sedmou příčku.

„Výborné bylo, že jsme si vyzkoušeli jízdu v silném větru o rychlosti dvaceti uzlů a za teploty silně pod deseti stupni. To především dětem dodalo sílu do dalších závodů,“ komentoval rakouskou jachtařskou misi Zdeněk Pavliš a dodal, že závodilo pouze deset posádek.

JACHTY NA SVĚTĚ
Tradiční jachtařská regata na rybníku Svět v Třeboni patřila o víkendu především třídě Fireball, která zde absolvovala Pohár Čech. Trochu horší předpověď tentokrát nepřivábila větší počet jachtařů, takže závodilo pouze jedenáct fireballistů a tři mládežnické Optimisty.

Z vítězství ve třídě Fireball se radovala na místě sestavená posádka Parůžek – Košvica (Toušeň a Lodní sporty Brno) před bratry Vernerovými z jachtařské líhně JK Toušeň. Bronz tentokrát brali Janišta a Lambl (Dobřichovice a Neratovice). Opět potěšil návrat Jana Krátkého ze Slavoje Hluboká nad Vltavou, který tentokrát pozval na kosatku Staňkovou z pražského klubu Tři sestry. Tato posádka skončila v konkurenci jedenácti lodí sedmá. Mezi mládežnickými Optimisty kralovali sourozenci Ročkovi z YC Neratovice, ti brali první a třetí příčku. Na druhé místo se prosadil Raff z domácího pořádajícího klubu Jiskra Třeboň.