Tři prvenství

Soupeřem badmintonistů z oddílu našeho regionu byla kvalitní sestava hráčů domácího oddílu, ve které pro změnu hráli prim zástupci mužů. A podle uvedeného rozložení sil také vypadaly souboje v jednotlivých disciplinách.

V soutěži mixů se potvrdilo nepsané badmintonové pravidlo, že smíšenou čtyřhru zpravidla vyhrávají ženy. Ve finále měla Křemže zastoupení v páru Podpěra a Bínová, který měl oporu právě ve velmi talentované ženské polovině dvojice. Mladičká Bínová sehrála výbornou partii a zkušený veterán Podpěra jí zdatně sekundoval – a zrodilo se první turnajové vítězství pro křemežské barvy. Čtvrté místo přidala v mixu dvojice V. Koudelka a Maznová, šestí skončili Kovář s Weberovou a na sedmé příčce figurovali Holeček se Soukupovou.

Ve dvouhře mužů se do „malého“ finále, kde se hrálo o konečné třetí místo, probojovali křemežští Podpěra a Holeček. Větší míra sportovního štěstí i bojovnosti byla tentokrát na straně Holečka, který vybojoval pomyslnou bronzovou medaili. Čtvrtý skončil Podpěra, pátý byl V. Koudelka a šestý Kovář.
Dvouhra žen se stala jednoznačnou záležitostí hráček křemežského oddílu. Ve finále se ve vzájemné oddílové bitvě o zlato utkaly Maznová s Weberovou – a byl to dlouhý, kvalitní a velmi vyrovnaný zápas. V závěru třetího rozhodujícího setu se skóre zastavilo na stavu 22:20 ve prospěch Maznové, která přidala druhé zlato pro Křemži. Druhá tedy byla Weberová a třetí skončila Bínová, pátou příčku obsadila Soukupová.

Čtyřhra žen poté potvrdila kvalitu sehrané křemežské dvojice Weberová a Bínová, která zvítězila bez nejmenších problémů. Třetí místo v deblu přidaly Maznová se Soukupovou.

Ve čtyřhře mužů dominovala domácí dvojice Kudláček a Kapoun, a tak na křemežské páry zbyla až další medailová umístění. V souboji o druhou příčku se překvapivě více dařilo nově sestavenému páru Koudelka a Kovář, který porazil zkušenou a sehranou dvojici ve složení Holeček a Podpěra.

Celkově si Křemežští ze Strakonic odvezli osmičku medailových umístění (3x zlato, 2x stříbro, 3x bronz), čímž ve finiši sezony potvrdili velmi dobrou výkonnost.

Václav Koudelka