Ještě se vrátíme k setkání sportovního výkvětu Českokrumlovska, na kterém se vedle nejúspěšnějších sportovců (článek a fotogalerie ZDE) vyhlašovaly i další kategorie.

Už milou tradicí se stalo, že byly oceněny v pravém slova smyslu osobnosti okresního sportu, a to v kategoriích Sportovní organizátor Českokrumlovska a Zasloužilý sportovní funkcionář Českokrumlovska. Potřetí v historii akce byl rovněž vyhlášen nejpozoruhodnější sportovní výkon roku mentálně postižených sportovců.

Osobnosti sportu

Letos byla oceněna tato šestice duší okresního sportu:

Jiří Černý (fotbal, FK Slavoj Český Krumlov)

Bývalý vynikající hráč ve 2. lize, funkcionář a nyní dlouholetý trenér dorostu.

Josef Koklar (fotbal, FK Dynamo Vyšší Brod)

Po dobu šesti let předseda FK Dynamo, stále ještě aktivní hráč. Letos oslavil kulaté životní jubileum (55 let).

Hana Lauková (jóga, Jóga v denním životě Český Krumlov)

Více než dvacet let je cvičitelkou jógy pro dospělé, věnuje se i dětem,

Radim Novotný (volejbal, VSK Český Krumlov)

Trenér sportovních volejbalových tříd, s kategorií starších žákyň už léta sbírá úspěchy na krajských i republikových soutěžích.

Jiří Svoboda (fotbal, FK Slavoj Český Krumlov)

Po aktivní kariéře nastoupil v klubu dráhu funkcionářskou (sekretář) a trenérskou (nyní u dorostu).

Jan Vopat (atletika, volejbal, AC Český Krumlov a VSK Český Krumlov)

V atletice specialista na dlouhé běhy, v poslední době triatlonista. Dlouhá léta organizuje atletické i plavecké soutěže a již 12 let je hlavním organizátorem Českokrumlovské série v minivolejbale. Letos oslavil 55. narozeniny.

V kategorii Zasloužilý sportovní funkcionář Českokrumlovska bylo letos oceněno rovněž šest osobností.

Josef Břicháček (fotbal, FK Slavoj Český Krumlov)

Více než 40 let až do dneška působí ve Slavoji v různých funkcích. V 90. letech byl i sekretářem ČSTV. Letos slavil životní jubileum – 75. narozeniny.

Josef Lovčík (fotbal, FK Slavoj Český Krumlov)

Předseda FK Slavoj v nejslavnějším druholigovém období, letos oslavil kulaté 70. narozeniny.

Horst Mugrauer (fotbal, FK Slavoj Český Krumlov)

Ve Slavoji pracoval postupně v řadě funkcí, hlavně se ale trenérsky věnoval výchově mladých fotbalistů.

Štefan Čajan (fotbal, Benešov nad Černou)

Duše benešovského sportu. Jako funkcionář měl velký podíl na výstavbě sportovních areálů Sokola. Pracoval jako předseda TJ a ve funkcionářské činnosti pokračuje dodnes. Letos slavil 65. narozeniny.

Bohumil Pavelek (turistika, TJ Cíl Kaplice)

Duše kaplické turistiky, dlouholetý funkcionář TJ Cíl i KČT, organizátor třídenních etapových pochodů. Letos oslavil šedesáté narozeniny.

Růžena Urbanová (ASPV, Sokol Český Krumlov)

Už 20 let pracuje jako ekonomka TJ, členka krumlovského regionálního centra České asociace sportu pro všechny. Letos slavila krásné 75. narozeniny.

Výkon roku

Za nejpozoruhodnější výkon roku 2009 byli oceněni žáci ZŠ Kaplická Č. Krumlov.

Po dvou letech, kdy sbírali ocenění hlavně florbalisté této školy, letos triumfovala družstva plavců, atletů a stolních tenistů, která pod trenérským vedením učitelů Zuzany Danielisové, Radmily Máčové, Stanislava Papeže a Ivana Hájka nasbírali na republikových šampionátech úctyhodných 22 medailí (9 zlatých, 7 stříbrných, 6 bronzových).

Talent roku Anežka Paloudová se vody nebojí

Při slavnostním setkání nejlepších sportovců Českokrumlovska byla minulý týden Sportovním talentem roku vyhlášena mladičká kanoistka českokrumlovského SK Vltava, desetiletá Anežka Paloudová.

„S kanoistikou jsem začala v osmi letech, ale už od první třídy jsem jezdila na vodě v dětském nafukovacím kajaku. Divoké vody se nebojím, někdy možná jenom trošičku,“ bezelstně říká talent roku.

Na dotaz, jaké má vzory, odpovídá: „Nedávno jsem četla knížku Hranaté medaile o Ludmile Polesné. Ta se mi moc líbila a chtěla bych se jí přiblížit. V našem klubu je mým vzorem Lukáš Novosad. Jednou bych chtěla jezdit jako on a třeba vozit medaile ze světového poháru,“ přeje si čerstvý sportovní talent.

Sportovní hvězdou se stal Pavel Pulec

Vítězem 13. ročníku čtenářské ankety Českokrumlovského deníku o nejpopulárnějšího sportovce Českokrumlovska – Sportovní hvězda okresu – se stal kaplický fotbalista Pavel Pulec.

„Těší mě, že mi lidi poslali své hlasy, protože se tím ukázalo, že v povědomí sportovní veřejnosti kaplický fotbal stále zůstává. Je také dobré, že se první místo udrželo v Kaplici a po Karlovi Krůčkovi to teď připadlo na mě.

A dostat se po bok třeba takového hráče, jako Honza Gažák (pozn. – vítěz 2. ročníku naší ankety), to je pro mě velká pocta,“ řekla nám nová hvězda.

První ročník ankety Internetová hvězda vyhrála Lucie Černá

Sportovní redakce ČkD připravila letos novinku, kterou bylo hlasování čtenářů na webových stranách našeho listu v anketě Internetová sportovní hvězda okresu.

Z desítky redakcí nominovaných sportovců hlasující vybírali svého oblíbence. Po dramatickém boji do posledních minut hlasování se vítězkou 1. ročníku ankety Internetová hvězda stala badmintonista SKB Č. Krumlov Lucie Černá s počtem 840 hlasů.

Další pořadí: 2. Tomáš Ulman (hokej, Český Krumlov) 752 hlasů, 3. Karel Charvát (minikáry, Velešín) 68, 4. Jakub Lesňák (fotbal, Kaplice) 41, 5. Martina Benešová (badminton, Český Krumlov) 20, 6. Ivan Friedl (fotbal, Horní Planá) 17, 7. Pavel Florián (badminton, Český Krumlov) 12, 8. Tomáš Hanák (hokej, Český Krumlov) 10, 9. Lukáš Novosad (kanoistika, Český) 9, 10. Zbyněk Ginzel (futsal, Větřní) 7.