Dnes vstoupí domácím utkáním proti soupeřům z Masarykovy univerzity Brno, loňským stříbrným medailistům, družstvo SK Badminton Český Krumlov do nového ročníku 2015/16 extraligy smíšených družstev.

Krumlovský kádr doznal oproti minulé sezoně jistých změn. Mužskou jedničkou týmu bude Jaromír Janáček. K němu se i letos připojí loňská opora Maximilián Kořený. Novými posilami bude z Bulharska hostující Dimitar Dělčev a také z TJ Sokol Křemže přestoupivší teprve šestnáctiletý junior Petr Beran. Pátým hráčem na soupisce bude Pavel Florián, který sice již ukončil aktivní mezinárodní kariéru, ale je připravený, pokud se bude cítit dobře, pomoci týmu ve čtyřhře.

Protože Hana Milisová, první hráčka českého žebříčku, se zotavuje po operaci natržené Achillovy šlachy, bude se dámská část týmu SKB opírat pouze o dvě hráčky, a to trojnásobnou mistryni ČR ve čtyřhře Lucii Černou (tituly vyhrála právě s Milisovou) a o nejlepší krumlovskou juniorku Sabinu Milovou.

Dnešní utkání bude prvním v základní části soutěže a Brno není na úvod zrovna lehkým soupeřem. Cíle Krumlovských se však nemění.

„Základním úkolem je podat vždy stoprocentní výkon, proti výrazně silnějším soupeřům obstát se ctí a vyhrát nějaká z domácích utkání. Je mi jasné, že proti soupeřům, kde často jsou jen dva hráči kmenovými členy daného klubu, který jinak tvoří samé posily, bude velice těžké se prosadit. Kdyby se nám však podařilo probojovat do čtvrtfinále, což zaručuje udržení extraligové příslušnosti i na další sezonu, tak budu určitě spokojený. Věřím, že v případném čtvrtfinále bude již stoprocentně zpátky i Hanka Milisová. Probojovat se do finálového turnaje play off a prát se i o medaile, to ovšem vidím v této sezoně spíše jako velký sen. Na atmosféru zejména domácích utkání se všichni moc těšíme a je to něco, co nás bude ještě více motivovat," říká předseda a hlavní trenér klubu Radek Votava.

Loni vybojovali českokrumlovští bronzové medaile. Jak se jim bude dařit letos? I vy můžete být u toho. Přijďte dnes hodinu před polednem do sportovní haly na Chvalšinské silnici. Badmintonisté SKB se na vás těší.

Radek Votava, Karel Vosika