O prvním prosincovém víkendu se havířovské hale konalo Mistrovství České republiky v karate pro mládežnické kategorie žáků, dorostu a juniorů.

Na vrcholnou domácí akci se v barvách okresního zástupce z oddílu Karate Panthers Český Krumlov nominovalo celkem osm nadějných závodníků v kategoriích mladšího žactva.

Osmička nadějí

Na soupisce českokrumlovské výpravy byli jmenovitě Karolína Martínková (kumite mladší žákyně 7 až 9 let, kategorie do 30 kg), Nikola Pešadíková (kumite mladší žákyně 7 až 9 let, nad 30 kg), Žaneta Bělecká (kumite mladší žákyně 7 až 9 let, do 30 kg), Eliška Václavíková (kumite mladší žákyně 7 až 9 let, do 30 kg), Michaela Šidlová (kumite mladší žákyně 7 až 9 let, nad 30 kg), Jaroslava Štěpánková (kumite mladší žákyně 10 až 11 let, do 35 kg), Amálie Malečková (kumite mladší žákyně 10 až 11 let, nad 35 kg), Matyáš Maleček (kumite mladší žáci 10 až 11 let, do 41 kg).

Českokrumlovští si na šampionátu rozhodně nevedli špatně a ze severu Moravy si domů na jih Čech dokonce odvezli zatím největší oddílový úspěch v krátké historii klubu z podzámčí. O ten se postarala mladičká naděje Nikola Pešadíková, která v kumite „třicítky" mladších žákyň vybojovala skvělou stříbrnou republikovou medaili.

Další mladí krumlovští Panteři se sice na stupně vítězů při šampionátu nepodívali, ale do hodnocení klubů přidali dvě bodovaná pátá místa a čtyři sedmá pořadí.

Výsledky nadějí Karate Panthers Č. Krumlov na MČR žáků 2013 v Havířově: Nikola Pešadíková – 2. místo kumite, Karolína Martínková – 5. místo kumite, Žaneta Bělecká – 5. místo kumite, Eliška Václavíková – 7. místo kumite, Jaroslava Štěpánková – 7. místo kumite, Amálie Malečková – 7. místo kumite, Matyáš Maleček – 7. místo kumite.

Chvála od kouče

Trenér nadějí Panthers Český Krumlov Marek Hullman hodnotí vystoupení svých svěřenců na Mistrovství ČR v Havířově takto:

„Byl to pro nás poslední turnaj v tomto roce a zároveň ten nejdůležitější. Pro náš mladý klub to navíc bylo vůbec první mistrovství republiky a jsem v první řadě moc rád, že se hned osm našich závodníků na tuto vrcholnou akci dokázalo nominovat. Vůbec dostat se na šampionát, už to byl pro náš oddíl velký úspěch. Celý rok o to naše naděje bojovaly, aby se na tento turnaj mohly dostat. Naši mladí závodníci tak poprvé zažili velkou atmosféru na takovém turnaji, jakým je mistrovství republiky, a já jen doufám, že všichni posbírali hodně zkušeností i do příštího roku. Nejvíce bych vyzdvihl výkon Nikoly Pešadíkové, která se v Havířově stala vicemistryní republiky. Musím říct, že její výkon dokonce předčil má očekávání. Nikola je opravdová bojovnice a důkazem je skvělé republikové stříbro. Nikole i všem ostatním našim závodníkům bych pak rád poděkoval za skvělou reprezentaci oddílu na mistrovství a věřím, že budou na turnajích minimálně tak úspěšní i v příštím roce."

Karel Vosika, Marek Hullman