Na krajském badmintonovém turnaji kategorie dospělých, který se hrál první březnovou neděli v Táboře, se blýskli zástupci českokrumlovského klubu SK Badminton.

Mezník v kariéře

Hodně byl vidět především českokrumlovský sourozenecký pár Jaromíra a Ivy Janáčkových. Teprve patnáctiletý Jaromír Janáček dokázal poprvé v kariéře vyhrát dvouhru mužů, když ve finále udolal Přemysla Voráče z BKV Plzeň ve dvou dramatických sadách (21:14 a 25:23).

V mužském deblu s Davidem Parkosem a v mixu právě se svojí sestrou Ivou, která na turnaji ovládla po boku Dity Smejkalové ze Sokola Meteor Radotín Praha ženskou čtyřhru, skončil nadějný mladíček shodně třetí.

Ve dvouhrách obsadil třetí z českokrumlovských badmintonistů – David Parkos – deváté místo. Iva Janáčková skončila ve dvouhře pátá.

„Naše trio Jaromír Janáček, David Parkos a Iva Janáčková se vůbec neztratilo. Jsem rád, že Mirek se v konkurenci dvaadvaceti mužů prosadil a celkově zvítězil ve dvouhře. Porazil pět soupeřů a i přes své mládí dokázal hrát proti zkušenějším. Herně už na to má, ale zkušenosti se sbírají postupně. Ve finále si poradil s Voráčem z Plzně, se kterým ještě v prosinci loňského roku prohrál ve dvou setech. I sám Mirek měl z tohoto vítězství a celkového triumfu velkou radost. Hned po návratu se připojil do tréninkové skupiny, která jarní prázdniny využívá k přípravě na další turnaje. Všem třem k výsledkům gratuluji,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců na táborském turnaji českokrumlovský trenér Radek Votava.

Zrcadlo výsledků

Umístění hráčů SKB Český Krumlov na Grand Prix C dospělých v Táboře:

Dvouhra – muži: 1. Jaromír Janáček, 9. David Parkos, dvouhra ženy: 5. Iva Janáčková.

Čtyřhra – muži: 3. David Parkos / Jaromír Janáček, čtyřhra – ženy: 1. Iva Janáčková / Dita Smejkalová (SKB Č. Krumlov / Sokol Radotín Meteor Praha).

Smíšená čtyřhra: 3. Jaromír Janáček / Iva Janáčková.