MLADŠÍ ŽACTVO

Nejlepšího výsledku z nadějí našeho regionu na pražském turnaji dosáhl českokrumlovský Patrik Fuciman, který ve čtyřhře s Ickertem z Mostu obsadil třetí místo.

Ve dvouhře se Fucimanovi nedařilo, a ač nasazený jako hráč číslo tři skončil hned v úvodním kole. Stejně se mu vedlo i ve smíšené čtyřhře se Soukupovou z Rychnova nad Kněžnou.

Pěkný výkon podala mladá teprve desetiletá Eliška Mikešová (SKB ČK), která zvítězila v prvním kole singlu, když o hodně fyzicky zdatnější soupeřku porazila ve dvou sadách (21:17, 21:16). V dalším kole ji však čekala nasazená jednička Osladilová, které již hladce ve dvou setech podlehla (7:21, 10:21).

Křemežský Josef Fošum také končil v prvních kolech, ale pro něj byl turnaj o sbírání zkušeností a vyzkoušení si vyšší republikové úrovně.

Umístění žáků z Krumlovska na celostátním turnaji v Praze:

Dvouhra – chlapci: 9. Patrik Fuciman (SKB ČK), 17. Josef Fošum (Křemže), dívky: 9. Eliška Mikešová (SKB ČK).

Čtyřhra – chlapci: 3. Fuciman / Ickert (SKB ČK / Most), 9. Bouberle / Fošum (Vodňany / Křemže), dívky: 9. Mikešová / Doubková (SKB ČK/ Sharks Brno).

Smíšená čtyřhra: 9. Fuciman / Soukupová (SKB ČK / Rychnov).

STARŠÍ ŽACTVO

Při krajském turnaji jednotlivců Grand Prix D kategorie staršího žactva U15 v Táboře stál třikrát na stupních křemežský Vojtěch Kodat.

Nejprve vybojoval prvenství ve dvouhře a druhé zlato pak přidal s oddílovou spoluhráčkou Klárou Pavlišovou ve smíšené čtyřhře. V chlapeckém deblu obsadil křemežský debl Vojtěch Kodat a Marek Pavliš stříbrnou příčku.

Konečné umístění hráčů z Krumlovska na krajském turnaji v Táboře:

Dvouhra – chlapci: 1. Vojtěch Kodat, 3. Marek Pavliš, 5. Jan Sixl (všichni Křemže), dívky: 3. Klára Pavlišová, Stela Reitingerová (obě Křemže).

Čtyřhra – chlapci: 2. Kodat / Pavliš, dívky: 2. Pavlišová / Reitingerová.

Smíšená čtyřhra: 1. Kodat / Pavlišová, 2. Sixl / Novotná (Křemže / Tábor), 4. Pavliš / Reitingerová.