Reprezentant České republiky v badmintonu Pavel Florián, kmenový hráč klubu SK Badminton Č. Krumlov, rozhodně nemá v posledních dnech možnost odpočinku.

Po absolvovaných turnajích v Nizozemí a Portugalsku jej o nadcházejícím víkendu čeká další klání v Dánsku, které je jeho dlouhodobým tréninkovým azylem.

Boj s favoritem

Nejprve Florián cestoval do nizozemského Haagu, kde nastoupil v prvním kole turnaje Yonex Dutch International ve dvouhře proti papírovému favoritovi, Dánovi Hansi Kristianu Vittinghusovi.

Florián – Vittinghus 0:2 (13:21, 6:21). Šestadvacetiminutový duel sice nakonec vyzněl celkem jednoznačně ve prospěch zkušenějšího soupeře, pozdějšího vítěze turnaje, přesto mohl Jihočecha těšit průběh zápasu, kdy donutil hráče evropské badmintonové špičky bojovat doslova o každý míček.

„Před zápasem jsme si telefonovali s trenérem Radkem Votavou. Ten, kromě toho, že se mě snažil pozitivně naladit na souboj, který mě čekal, mi kladl na srdce, abych hrál uvolněně a dělal všechno pro to, abych soupeře přinutil hrát naplno a ze zápasu si tak odnesl co nejvíce. Myslím si, že jsem tento úkol splnil,“ těšilo Pavla Floriána. „Dána jsem donutil hrát naplno, jelikož jsem se v úvodu prvního setu dostal do vedení. Odměnou za soustředěnou přípravu a aktivní vstup do hry bylo, že jsem po celé dva sety mohl s badmintonistou takových kvalit hrát ve vysokém tempu a skoro na hranici mých současných možností. To je cesta k tomu, abych s tak dobrým hráčem dokázal příště sehrát vyrovnanější zápas,“ dodal českokrumlovský reprezentant.

Znovu s Dánem

Napravit loňský neúspěch z Portugalska se snažil Pavel Florián koncem minulého týdne ve městě Caldas da Rainha na dalším zastavení v seriálu mezinárodních turnajů – 46. Portuguese Intarnational Championships. Do bojů vstupoval jako šestý nasazený hráč, nicméně jeho los nebyl vůbec příznivý. Z kvalifikace se totiž do zápasu s Floriánem probojoval jeho současný tréninkový partner z Dánska – Steffen Rasmussen. „Jeden zápas už jsme spolu sehráli. Před rokem a půl jsem ve čtvrtfinále turnaje v Turecku prohrál dvakrát 23:25,“ vzpomněl český hráč.

Florián – Rasmussen 0:2 (14:21, 14:21). Krumlovskému badmintonistovi se utkání se známým soupeřem nepovedlo ani tentokrát, když Dán po půlhodině slavil výhru ve dvou setech. „Nevím přesně proč, ale na rozdíl od minulého týdne v Holandsku a pondělka i úterka, kdy se mi na tréninku v Dánsku hrálo velmi dobře, to byl v Portugalsku pravý opak. Nedařilo se mi v podstatě nic, co jsem si naplánoval. Měl jsem těžké nohy, připadal jsem si pomalý a hlavně mi chyběl potřebný kontakt s míčkem. Jsem rozčarovaný…“ netajil se svými pocity zklamaný Pavel Florián a dodal: „Svou roli možná sehrálo i zpoždění letu na trase z Kodaně do Mnichova, kde jsem přesedal na let do Lisabonu, které zapříčinilo, že jsem musel v Mnichově přespat. Večerní stání ve frontách na letišti, přeprava na hotel, velmi časné vstávání a cesta zpět na letiště se mi zrovna nezamlouvaly.“

Již ve čtvrtek večer čeká Pavla Floriána další turnaj. V dánském Frederikshavnu nastoupí dnes v rámci FZ Forza Denmark International proti domácímu Christianu Lindu Thomsenovi, sedmému nasazenému hráči turnaje. V pátek jej pak čeká čtyřhra proti dánské dvojici Nøhr a Pedersen, kterou odehraje po boku dalšího domácího badmintonisty Sørena Gravholta.