Nejlepší českokrumlovský badmintonista Pavel Florián se představil na dalším turnaji evropského okruhu dospělých, kterým bylo Mezinárodní mistrovství Nizozemí.

A turnaj kategorie International Chalenge (dotace 15 tisíc USD) odehrál ve velké pohodě. V prvním kole singlu na Floriána čekal rakouský mistr David Obernosterer, který je ve světovém žebříčku o více než třicet míst před ním a na posledních turnajích hrál v lepší formě než krumlovský hráč. V prvním setu se po vyrovnaném začátku ujal aktivity a uhrál více bodů Obernosterer, jenž postupně vedl 11:5 a 16:9. Florián vzápětí  stáhl manko  na 13:16, ale Rakušan opět odskočil na 13:19. Za tohoto stavu ovšem Florián  odehrál velice dobrou pasáž a vyrovnal průběžný stav na 19:19. První setbol měl soupeř, Pavel ale srovnal na 20:20. Další tři setboly byly už na raketě českého hráče, a ten třetí byl nakonec vítězný. Florián zvítězil v prvním setu 24:22. Druhý set byl stejně dramatický, náš hráč byl ale o poznání více v bodovém kontaktu a po čtyřiceti minutách proměnil třetí mečbol ve vítězství 21:19 – a postoupil mezi šestnáct nejlepších hráčů turnaje.

Ve druhém kole Florián nastoupil o tři hodiny později proti pátému nasazenému, kterým byl Vile Lang z Finska, sedmačtyřicátý hráč světového žebříčku. Pavel zahrál i v tomto zápase velice dobře a i když po devětadvaceti minutách prohrál 20:22 a 10:21, tak zanechal v Nizozemí  velice dobrý dojem a oprávněně byl v hodnocení zápasů optimistický a veselý.

Lang, kterého v minulosti dokázal Florián už i porazit, nakonec potvrdil svou třídu a na turnaji postoupil až do semifinále, ve kterém nestačil na vycházející dánskou hvězdu Victora Axelsena. Krumlovského hráče ovšem  hřejí body za konečnou výbornou devátou příčku.

Jiří Frendl