Pod krumlovskými koši byl k vidění další duel Sdruženého okresního přeboru basketbalistů. Okresní zástupce v soutěži, tým SKB Český Krumlov, opět řešil problém se sestavou, když zaplněná marodka již čítá šest jmen a k dispozici tak bylo pouze pět hráčů.

Pozitivem je posílení kádru o Jana Rizáka, bývalého hráče Pelhřimova s velkými zkušenostmi, který zažil zdařilou premiéru.

SKB Český Krumlov – BSK České Budějovice 56:85 (25:37)

Domácí do utkání vstoupili nebojácně a po dvou trojkách (Ziegelbauer, Rizák) vedli ve 2. minutě 6:2. O čtyři minuty později byl stav ještě 10:7, ale hosté si poté připsali osm bodů v řadě, otočili na 10:15 – a musel přijít time out domácích. Do konce první periody se skóre posunulo na obou stranách a hosté měli k dobru 3 body (14:17).

V úvodu druhého dějství se Českokrumlovští přiblížili na dva body (13. minuta – 17:19) a ještě v 16. minutě byl rozdíl jen o tři body – 21:24. Závěr čtvrtiny však patřil hostům, kteří díky pravidelnému střídání byli stále při silách a vypracovali si tak do poločasu dvanáctibodové vedení – 25:37.

Ve třetí části hry byl k vidění spíše boj než pohledný basketbal, a tak výsledkem byl i nejmenší počet bodů, dohromady čtyřiadvacet (10:14). Ani jeden tým se nedokázal prosadit více střelecky a skóre tak narůstalo jen velmi pozvolna. Po třiceti minutách hry byl stav 35:51.

V závěrečném dějství se naopak spustily doslova ofenzivní hody, když dohromady padlo 55 bodů (21:34). Hned v úvodu této periody uhráli hosté šňůru dvanácti bodů (33. minuta – 35:63) – a o vítězi bylo rozhodnuto. Domácí si vybrali oddechový čas a pokusili se ze sebe vyždímat poslední zbytky sil.

V závěru pohodového utkání (dohromady bylo odpískáno jen 12 faulů) se hra vyrovnala a domácí střelci konečně našli ostrou mušku. Týmu z krajské metropole se dařila především střelba z perimetru (celkem si připsal 11 přesných trojek) a hlavně mohl střídat. Tento „luxus“ domácím chyběl a vinou úbytku sil a velké fyzické náročnosti hry byl konečný rozdíl dvacet devět bodů.

Přesto se výkon českokrumlovských hráčů musí ocenit. Snad se brzy vyprázdní jejich marodka a k dispozici bude více hráčů.

Fakta – sestava a body SKB Český Krumlov: Ziegelbauer 18, Moronga 13, Holba 10, Kupka 8, Rizák 7, trojky: 3 (Ziegelbauer 2, Rizák 1), trestné hody: 4/3 (75%), čtvrtiny: I. 14:17, II. 11:20, III. 10:14, IV. 21:34.

Výhra Spartaku

Druhý okresní zástupce v soutěži, rezerva kaplického Spartaku, si připsal cennou výhru na palubovce dalšího týmu z krajské metropole.

Matteo České Budějovice – Kaplice B 70:81