VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Petr Balogh střídá ve funkci Čestmíra Kalaše, Tábor uvidí velkolepý závod

Tábor – Cyklokrosová sezona má tradičně několik vrcholů. Jedním z nich bude 28.10. závod v Táboře. Pro jihočeské příznivce to může být klidně dokonce největší závod sezony. Na dosah ruky totiž budou mít velká světová esa, české reprezentanty, nejlepší cyklokrosařky…

24.9.2015
SDÍLEJ:

Šéf Agentury Cyklistika, týmu ČEZ CT Tábor a cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky Petr BaloghFoto: Deník/ Kamil Jáša

Cyklokrosová sezona má tradičně několik vrcholů. Jedním z nich bude 28.10. závod v Táboře. Pro jihočeské příznivce to může být klidně dokonce největší závod sezony. Na dosah ruky totiž budou mít velká světová esa, české reprezentanty, nejlepší cyklokrosařky… A dojde také na velké poděkování a významné ocenění. Komu? „Čestmíru Kalašovi," odpovídá současný šéf klubu ČEZ CT Tábor Petr Balogh, který ve funkci střídá právě Kalaše. Ten byl 25 let šéfem cyklokrosové komise Českého svazu cyklistiky a 50 let vedl oddíl v Táboře!

Můžeme považovat závod Toi Toi Cupu v Táboře 28.10. za velkou oslavu Čestmíra Kalaše? Bude to jeho významný cyklokrosový den?

Teď ještě úplně nechci prozrazovat, co všechno v tomto směru připravujeme.

Co prozradit můžete?

Že pro Čestmíra připravujeme speciální akci. V tomto okamžiku ještě ale není vhodné, aby konkrétní podrobnosti vyšly v tisku. Bude to pro něj určitě překvapení.

Toi Toi Cup je vrcholná cyklokrosová akce. Bude mít táborský závod, který je součástí prestižního seriálu, letos dokonce světovou příchuť?

V letošním ročníku seriálu Toi Toi Cup jsou tři závody první kategorie. První závod začíná ve Slaném, druhý se pojede v Táboře a třetí v Uničově. Na tyto tři závody jsou přihlášené kompletní reprezentace Slovenska, pojede mistr Polska, Maďarska, dokonce mistr Německa, pojedou první tři závodníci z Rakouska.

Pěkná účast. Příznivci cyklokrosu se mají nač těšit…

…a to zdaleka není všechno. Němci nahlásili opravdu velice silnou výpravu. Bude tu bratr Philippa Walslebena, pojede Tom Meeusen a další…A co Češi?
Rozhodně na startu nebudou chybět Ťoupalík a Boroš. S nimi přijedou další tři možná čtyři zástupci velice silného belgického cyklokrosu.

Tato jména zní fanouškům velice lákavě, bude to cyklokros v nejlepším světovém balení?

Já jsem přesvědčený o tom, že to bude velmi veliký posun v kvalitě Toi Toi Cupu. Řekl bych, že to bude v tomto seriálu taková menší revoluce.

Zmiňoval jste Adama Ťoupalíka a Michaela Boroše, počítáte je dál mezi domácí závodníky?

Vyrůstali v Táboře, držíme jim samozřejmě palce. Ale jedou za svůj tým, takže my ještě víc budeme držet palce Skálovi, Bambulovi a našim dalším reprezentantům.

Jak je na tom Jakub Skála, který se v průběhu silničního závodu Okolo jižních Čech přimotal do velmi nepříjemného pádu. Dokonce se prolétl se záchranáři vrtulníkem, původní prognóza moc dobře nevypadala, naštěstí se ale podezření na vážné zranění nepotvrdilo…

Viděl jsem fotky, nohu měl sedřenou opravdu hodně. Mluvili jsme spolu, už byl na prvních trénincích, říkal, že mu zranění v přípravě zase tak úplně nevadí.

Ale příjemná záležitost to pro cyklistu není…

Cyklisté mají práh bolesti trošku někde jinde, než normální lidi. Je ale jasné, že hendikep to je. Několik dní nemohl trénovat.

O trati v odpočinkovém areálu Komora jsme toho v Deníku v uplynulých letech napsali už hodně. Dá se na ní ještě něco změnit, vylepšit?

Právě jsme dokončili schůzku s tím, kdo trať seká. Připravujeme jednu docela výraznou změnu. Původní Dlaskovy schody, které se už několik let jezdí obráceně, ty úplně vypustíme, abychom neomezovali lidi ze sídliště. Tam bude trať zkrácena, jinak ale bude stejná, jako byla při mistrovství světa.

Zazněl termín Dlaskovy schody, Petr Dlask je trenérem české reprezentace, je v kontaktu s vedením ČEZ CT Tábor?

Voláme si samozřejmě několikrát týdně.

Jste také ve funkci předsedy cyklokrosové komise, konzultujete s Petrem Dlaskem záležitosti okolo reprezentace?

Máme samozřejmě společné povinnosti, máme zodpovědnost za chod reprezentace. Voláme si tak pětkrát nebo šestkrát týdně.

Co konkrétně je předmětem vaší cyklokrosové spolupráce?

Není toho málo. Nejrůznější statuty, výjezdy, spousta povolení, zajišťování hotelů, nominační kritéria. Pro mě to není úplně nová věc, ale řada novinek tu je a pro Petra je to všechno úplně nové.

Nové koště dobře mete?

Cítím z Petra Dlaska obrovské nadšení. Má velkou chuť něco s českým cyklokrosem udělat. Chtěl by tento sport posunout zase o kus dál, aby ho dostal tam, kde byl.

Je jasné, že s mistrovstvím světa nebo Světovým pohárem se závod Toi Toi Cupu do puntíku srovnat nedá. Je ale hodně složité zajistit mezinárodní závod organizačně?

V závodech v kategorii C1 došlo k extrémnímu nárůstu cen. Platí to i o ženách. Také v cyklokrosu došlo v tomto směru k rovnoprávnosti. Na závodě v Táboře vyplatíme téměř tři sta tisíc korun. Trať je třeba postavit, závod musíme zorganizovat, některým závodníkům přispíváme na dopravu, to je startovné, rozpočet se určitě pohybuje okolo tři čtvrtě milionu. Možná i víc.

Kateřina Hanušová – Nash otevřela letošní ročník SP fantasticky. V Las Vegas vyhrála. Jste s ní v kontaktu? Přemlouváte ji, aby znovu vyrazila v českých barvách do závodu MS?

S Katkou jsme si vyměnili emaily, a to ještě zprostředkovaně přes Petra Dlaska, který s ní komunikuje. Nechci se jí dotknout, ale ona je dáma zralého závodního věku…

…rozhodne se tedy sama?

My jí těžko budeme říkat: „Ty pojedeš! Musíš!" Její vítězství je úplně úžasné. Cyklokros úspěchy samozřejmě potřebuje. Výhra ve Světovém poháru přináší publicitu. Tu v cyklokrosu potřebujeme. Úspěchů na mezinárodní scéně není nikdy dost. Když ona ale řekne, že nepojede, jako třeba mistrovství světa na horských kolech, tak prostě nepojede. Bůhví jestli pojede třeba mistrovství světa v příštím roce v Novém Městě. Fakt je, že ona je naše nejlepší závodnice, hodně bychom v cyklokrosové reprezentaci o ni stáli, ale nařizovat jí nic nechceme, nebudeme, ani samozřejmě ani nemůžeme.

Oslovíte ji před MS?

Budeme na ni samozřejmě pozitivně působit. Určitě jí ve všem vyjdeme vstříc. Ale ani by nebylo slušné, abychom ji do něčeho tlačili.

Vraťme se ke 28. 10., kdy se pojede závod Toi Toi Cupu v Táboře. Přijdou si fanoušci na své?

Připraven bude bohatý doprovodný program, bubenická show, vstup na závody bude zdarma. Srdečně zveme všechny příznivce sportu. Pojede se ve středu, kdy je státní svátek. Cyklokros k Táboru patří. Na Světový pohár dorazilo šest tisíc diváků, věřím, že to bude podobné. Táboráci mají cyklokros rádi, totéž platí o celé republice.

Proč si myslíte, že to tak je?

Máme tento sport vrytý pod kůži. Je to nepochybně i díky Čestmíru Kalašovi .

Právě on na každý velký závod objednával počasí. A co vy?

Jednatel firmy Toi Toi Karel Svoboda, který je velkým fandou cyklistiky a cyklokrosu, je ředitelem závodu ve Slaném, kde pořádal dva závody. Dvakrát bylo neuvěřitelné počasí. Nejhorší v mém životě na cyklokrosu. Co jsme postavili, spadlo, roztrhalo se. Bylo víc škody než užitku. Já mám jasné přání. Aby v Táboře nebylo počasí jako ve Slaném.

Autor: Kamil Jáša

24.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 22 100 Kč

Zubní lékaři zubní lékaři. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22100 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Zubní lékaři - vzdělání VŠ v oboru. Pracoviště Plešivecká 130, Č.K. Výhodou je služební byt. Prac.poměr na dobu určitou s možností prodloužení, prac.doba jednosměnná, úvazek plný. Nástup dle dohody, mzda 22.100,- Kč. Kontakt tel.: 380 728 585 MUDr. Lukán. Ověřeno 21.5.2018.. Pracoviště: Dental smile s.r.o., Plešivecká, č.p. 130, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Michal Lukán, +420 380 728 585.

Kultura a sport - Kultura a sport Plavčíci, strážci pláží 16 400 Kč

Plavčíci, strážci pláží Plavčík. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Plavčík - vzdělání základní. Podmínkou je platné osvědčení o absolvování kurzu akreditovaného MŠMT ČR podle zákona č. 115/2001 Sb. a znalost NJ nebo AJ. Možnost ubytování. Pracoviště Frymburk 140, Frymburk. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba turnusová / krátký a dlouhý týden /. Nástup dle dohody. Mzda od 16.400,- Kč hrubého, po zkušební době bonus 6.000,-- Kč kvartálně. Kontakt: Personální oddělení tel. 602 316 644, nabidka-prace@hotelfrymburk.cz. Ověřeno 22.5.2018.. Pracoviště: Wellness hotel a.s.., 382 79 Frymburk. Informace: Personální oddělení, +420 602 316 644.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní lékař 22 000 Kč

Zubní lékaři zubní lékař. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zubní lékař - vzdělání vysokoškolské (obor zubní lékař). Pracoviště PERFECT DENTAL s.r.o., Český Krumlov. Prac. poměr na dobu 1 roku s možností prodloužení, prac. úvazek plný, prac. doba jednosměnná. Nástup 1.12.2015. Mzda 22.000,-- Kč hrubého. Kontakt: 605 148 238 p. Kudláčková. Ověřeno 21.5.2018.. Pracoviště: Perfect dental s.r.o., Za Tavírnou, č.p. 260, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Ladislava Kudláčková, mobil+420 605 148 238.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 11 745 Kč

Asistenti pedagogů Asistent pedagoga. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 11745 kč, mzda max. 16537 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Asistent pedagoga - vzdělání středoškolské. Pracoviště Brloh. Prac. poměr na dobu určitou, nástup ihned, prac. úvazek zkrácený, prac. doba jednosměnná. Plat 11.745,-- - 16.537,-- Kč hrubého dle pedagogické praxe. Kontakt: Hlaváčková Stanislava PaedDr., tel.: 725 952 367, e-mail: skolabrloh@seznam.cz. Ověřeno 22.5.2018.. Pracoviště: Základní škola a mateřská škola brloh, 382 06 Brloh. Informace: Stanislava Hlaváčková, +420 725 952 367.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V podzimním divizním derby (na snímku) se na jankovském stadionu radovali z přesvědčivé výhry 3:0 domácí. Krumlovští mají tedy v odvetě co oplácet.

Divizní derby zelenobílých rivalů přiblíží záchranu

Ilustrační foto

Benjamínci z Křemže drží čistý štít bez ztráty bodu

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Městem prošli studenti v maskách

České Budějovice /VIDEO/ - V pátek vyvrcholil Budějovický Majáles. 

OBRAZEM: Kaplická zuška statečně ZUŠ Open zvládla navzdory počasí

Kaplice – Čtvrteční bouřky a lijáky rozehnaly nejednu z celostátních akcí ZUŠ OPEN v kraji včetně Českého Krumlova. V Kaplici ale účinkující tamní zušky počasí vzdorovali a i když to vypadalo všelijak, nakonec – i když se zpožděním - celý program předvedli.

Kam o víkendu na Krumlovsku za fotbalem

Českokrumlovsko - Tipy z nabídky fotbalových soutěží a turnajů, které se o víkendu hrají na Krumlovsku.

Veselský strážník pálí do vlastních řad

Veselí nad Lužnicí - Dopis zastupitelům od jednoho ze strážníků upozorňuje na údajné nešvary v městské policii.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT