Házenkářská MOL liga: Sokol Písek - HC DAC Dunajské Streda 13:12 nedohráno.

Písecké házenkářky chtěly potvrdit v 6. kole MOL ligy dobrou formu z předchozích zápasů i proti Dunajské Stredě. Utkání samotné začaly velice dobře a rychle vedly 2:0 a 3:1. Soupeřky sice vývoj skóre na chvíli otočily (6:8), ale na začátku 19. minuty již opět vedly házenkářky od Otavy 11:10 a pak i 13:11. Soupeřky pak snížily na 13:12 a o chvíli později rozhodčí utkání nejprve přerušili a poté i ukončili.

A důvod ukončení utkání? "Na palubovce hrací plochy neustále vznikala vlhkost," hovoří se ve zprávě rozhodčích. Již v průběhu utkání hráčky na povrchu písecké haly několikrát podklouzly a po dalším podklouznutí jedné z hostujících hráček rozhodčí Blanár s Opavou nejprve utkání pozastavili z důvodu, že byla palubovka na několika místech mokrá. "Po delší poradě se rozhodli zápas předčasně ukončit z důvodu nezpůsobilé hrací plochy. Během první půle jsme viděli několik přerušení, ale mokrou palubovku se vysušit nepodařilo," shrnul situaci reportér online přenosu.

"O osudu a dohrání či nedohrání utkání se rozhodne v nejbližších dnech," informoval písecký klub své fanoušky.