Sokol Písek – DHK Baník Most 25:29 (11:14)

Branky Písku: Korešová 9/1, Stellnerová 8, M. Svobodová 4, E. Svobodová 2/2, Velková 2.
Sestava Písku: Kržová, Preslová, Bezpalcová – Nosková, Velková, Kordíková, Plojharová, Korešová, E. Svobodová, Bicanová, M. Svobodová, Poživilová, Stellnerová.

Utkání začaly podstatně lépe domácí hráčky. Vedly 2:0, soupeřky sice vyrovnaly, ale Písečandy pak vytáhly vedení až na rozdíl čtyř branek. V polovině 13. minuty daly na 9:5. Pak přišla dvě vyloučení a soupeřky začaly stahovat. Za stavu 9:8 písecké hráčky neproměnili sedmičku a v polovině 20. minuty bylo vyrovnáno 9:9. Svou brankovou šňůru mostecké házenkářky natáhly až do stavu 9:11. Poločas pak skončil výsledkem 11:14.

Nástup do druhé části se více vydařil favoritkám z Mostu, které odskočily na 11:16. Domácí hráčky však nezahodily flintu do žita a spustily stíhací jízdu. Ta vyústila v polovině 49. minuty ve vyrovnávací branku na 18:18. Hosté si vzali oddechový čas a po něm i rychle zpět vedení o dvě branky. Domácí hráčky se v závěru utkání ještě třikrát dotáhly na rozdíl jediného gólu, ale přišla šňůra přesných zakončení hostujícího týmu na 23:29 a o vítězi bylo rozhodnuto. Domácí hráčky pak již jen v závěru dvěma góly korigovaly na konečných 25:29.

Písecké házenkářky mají v MOL Lize nyní v sobotu volno. Ve 3. kole zajíždějí 17. září na palubovku Slavie Praha.