Dva zápasy s takřka shodným výsledkem odehrály minulý víkend na Slovensku házenkářky Sokola Písek.
V Prešově Jihočešky prohrály 35:17. V rámci cesty na východní Slovensko zavítaly Písečanky ještě do sousedních Michalovců, kde dohrávaly třinácté interligové kolo, a vedoucímu celku interligy podlehly 34:18.
Dva zápasy ve dvou dnech odehrají písecké házenkářky také o nadcházejícím víkendu. Zítra v 18 hodin hrají se Slavií Praha a v neděli od 10 hodin hostí v předehrávce 26. kola Michalovce.
„Na Slovensku si zlomila palec Dominika Bullová. Ruku má v sádře a je jasné, že nám nyní bude chybět. Hrát už bude naopak Palasová, která měla naraženou ruku a na Slovensko nejela," říká lékař a šéf klubu v jedné osobě Rudolf Žaba.
Proti Slavii už nastoupí avizovaná posila Andrea Königová, která se vrátila ze studijního pobytu na Kypru, na zápasy v Prešově a Michalovcích však ještě nebyla připravena.
A to není vše. Rudolf Žaba už avizuje další posilu. Z Marienbergu, který hraje třetí německou ligu, se do české interligy vrací třicetiletá Eva Kračmanová. „Do Marienbergu přišla nová trenérka a rozhodla, že cizinky hrát v týmu nebudou. Nevím, co za tím je, každopádně nyní vyřizujeme její hostování u nás," těší se na příchod střední spojky Žaba.
Kračmanová má bohaté zkušenosti ze zahraničí i ze Slavie Praha, kde rovněž působila. „Doufáme, že pro nás bude přínosem. Až se uzdraví Eliška Jačková, věřím, že se naše hra zvedne.
Jačková podstoupila během zimní přestávky plánovanou operaci menisku. Svým spoluhráčkám velmi schází, neboť družstvo se teď musí obejít bez klasické střední spojky, a trenér Jordák je tak nucen na tomto postu improvizovat.
„Eliška byla osmého ledna na kontrole a pokud vím, její koleno vypadalo docela dobře. Začala už posilovat a brzy by se měla zapojit i do tréninkového procesu," očekává Jačkové brzký návrat Rudolf Žaba.
Zítra přijede do Obloukové haly pražská Slavia a s ní také loňský kouč Písku Ondřej Václavek. Házenkářky Slavie berou duel s Pískem především jako přípravu na zápas s Porubou, který je čeká již ve středu 1. února.
Členkou současného slávistického kádru je odchovankyně Písku Magdalena Svobodová. Proti svému bývalému týmu však zítra kvůli nemoci nenastoupí. „Má spálovou anginu," je dobře informovaný lékař píseckého klubu Žaba.
Šéf písecké házené má potěšující zprávu pro kouče Vladislava Jordáka. Klub dostal na roční užívání od významného partnera automobil. „Auto jsme moc potřebovali. Bude ho využívat trenér k dojíždění z Třeboně do Písku na tréninky," váží si daru Rudolf Žaba.