Skvělou formu si do Lipska přivezla sedmnáctiletá Klára Mazalová. Česká juniorská reprezentantka dokázala ve své parádní disciplíně 800 m PP vylepšit vlastní tuzemský juniorský rekord o čtyři vteřiny na 7:24,21 s. Tento výtečný čas jí mezi juniorkami zajistil stříbro a sluší se dodat, že v ženském závodě by za něj brala čtvrté pořadí. Pro Kláru Mazalovou to ovšem nebyl jediný cenný kov. Na poloviční distanci, tedy v klání na 400 m PP doplavala po velkém boji na třetím místě, pouze o osmnáct setin sekundy od stříbrného stupínku. V lipském bazénu se táborské hvězdičce nakonec vydařila i její doplňková disciplína 200 m PP, kde brala 6. příčku.

V elitním startovním poli Světového poháru sbírá zkušenosti také patnáctiletá Sára Studená. Tentokrát překvapila nejen sebe, ale i trenéry, a to výkonem v závodě na 100 m RP (plave se s tlakovou lahví se vzduchem pod hladinou). Čas 44,97 s. jí zajistil parádní 10. místo v kategorii juniorek, tedy mezi početným polem starších závodnic. V disciplínách na 100 m PP, 400 m PP a 50 m RP (na jeden nádech pod vodou) obsadila shodně 21. pozici.

Výborný výsledek si zapsal mezi muži Matěj Novotný. V závodě na 800 m PP dohmátl na 7. příčce a na poloviční trati 400 m PP skončil čtrnáctý.

V následujících dnech už se táborští ploutvaři ponoří do přípravy na mistrovství České republiky, které hostí o posledním květnovém víkendu pardubický padesátimetrový bazén. Kláru Mazalovou navíc čeká ve dnech 20. – 26. června juniorský evropský šampionát v polské Poznani.