Dnes večer začne atraktivní semifinále extraligy volejbalistů.
Liberec přivítá Zlín, Jihostroj Č. Budějovice narazí na nováčka z Karlovarska.
Jihočeské družstvo vede trenér Jan Svoboda. „Karlovarsko má dobře poskládaný tým," soudí a pojmenoval i osu západočeského soka: „Útočnou silou je Slovinec Mihajlovič," říká na adresu diagonálního hráče a ve výčtu opor pokračuje: „Stabilně v útoku a v obraně na středu sítě hraje Polák Szcerbaniuk a spolehlivý je i norský smečař Loftesnes. Toto trio tvrdí muziku."
Dalším do party cizinců je Venezuelan Andy Rojas.
Jihočeši měli v sezoně celou řadu zdravotních problémů. Od zlomeného prstu až po výron v kotníku.
Od hlavy až k patě.
„Teď už jsme ale pohromadě," usmívá se trenér Jan Svoboda, který má jasno o složení základní sestavy. „Žádné otazníky neřešíme, čtvrtfinále s Příbramí nám prospělo v tom, že se do hry dostalo všech dvanáct volejbalistů, všichni jsou nachystaní naskočit do semifinále," dodal trenér, o jehož rivalitě s kormidelníkem Karlovarska Petrem Bromem by se dal napsat román.
„Není to tak vyhrocené, jak se píše, ale je pravda, že dřív, když jsme se vyměnili v Příbrami a v Budějovicích, byla rivalita větší. Největší byla v dobách, kdy já trénoval Kladno a Jahoda (přezdívka Petra Broma – pozn. red.) Liberec. Tehdy jsme proti sobě třikrát stáli ve finále a jednou v semifinále. Tam jsme oba byli ještě pod větším tlakem. "
Jihostroj v úterý trénoval dvakrát, včera po poradě vyrazil na odpolední trénink, dnes už hráče čekají jen dopolední rituály – podání, přihrávka, protažení…
A večer se jde na věc! „Chystáme se pečlivě, to je stejné jako v každé sérii, letos jsme proti sobě hráli čtyřikrát, o soupeři víme všechno."
Svoboda nepovažuje za výhodu, že jeho svěřenci dobře znají Kusta, Sukubu a Rojase. „Na to moc nevěřím. Po taktické stránce musíš znát dokonale i toho, kdo je nový."

Dopoledne na jihu trénovalo v Č. Budějovicích i Karlovarsko. "My zase budeme trénovat u nich," vysvětlil vedoucí týmu Zdeněk Scheichl. V plné zátěži je po zranění blokař Sobotka. "Mě ale trenér nepostavil," mračil se maskot Berry. Důkaz najdete na videu u tohoto článku.