Až do Aše vyrazila o posledním únorovém víkendu malá výprava mladých badmintonistů českokrumlovského SKB.

Jedenáctiletý Jaroslav Jelínek a teprve desetiletý Robin Tancer si v barvách oddílu z našeho regionu do západočeské výspy zajeli odbýt svou premiéru na celostátním turnaji jednotlivců nejvyššího stupně Grand Prix A pro kategorii mladšího žactva do třinácti let.

Velká zkušenost

Prvním startem obou krumlovských benjamínků na turnaji byla smíšená čtyřhra.

Dvojice Jelínek a Tyrmerová (Nový Knín) překvapila hned v prvním zápase a postoupila do dalšího kola přes dvojici z Benátek nad Jizerou Müller a Pokorná ve dvou setech (21:13, 21:17). Pak ještě svedli velký třísetový boj o další setrvání v soutěži s párem Šilhan a Nováková z Nejdku (21:17, 17:21, 9:21).

Druhá dvojice s krumlovským zastoupením, Tancer a Muchová (Rychnov nad Kněžnou), postoupila do druhého kola bez boje. Pak měla za soupeře pražský pár Hnilica a Pávová, se kterým sehrála vyrovnané utkání. Opět se hrálo na tři sety, ale nakonec z toho rovněž byla prohra (11:21, 21:17, 18:21) – a dělené deváté místo.

Ve dvouhrách oba českokrumlovští chlapci přešli shodně do druhého kola, kde však Jelínkovi zastavil postup pozdější medailista Matula z Opavy (8:21, 8:21) a Tancerovi vystavil stopku další pozdější medailista Kopřiva (7:21, 18:21).

Nečekané stupně

Ve čtyřhře, která byla pro krumlovské barvy nejúspěšnější, v sobotu pár Jelínek a Tancer sehrál dva pěkné zápasy a postoupil do nedělních závěrečných bojů.

Až v zápase o finále je zastavil favorizovaný pár Kopřiva a Matula, ale po vyrovnaných setech, kde Krumlovští netahali vždy jen za kratší konec. Jelínek s Tancerem byli favoritům v obou setech (18:21, 15:21) důstojnými soupeři, a i když nepostoupili, tak zanechali na turnaji velice dobrý dojem. Zejména první dvě třetiny obou semifinálových setů byly velice dobré, nakonec se ale projevila určitá věková výhoda, kterou oba protivníci oproti benjamínkům SKB měli. Ve „třináctkách" je totiž každý půlrok ve věkovém rozdílu znát a nakonec to bylo vidět i na množství ubývající síly v závěru setů.

Chvála od kormidla

Trenér krumlovských badmintonových nadějí – Jiří Frendl – k vystoupení svých svěřenců na turnaji řekl:

„Především musím říct, že se nám v Aši líbilo. Pro naše chlapce to navíc byla hodně dobrá zkušenost. Oba viděli, jak se na „áčkách" hraje a že je to úplně něco jiného, než krajské soutěže. Jejich celostátní premiéra navíc dopadla velmi dobře, protože jsem s medailí nepočítal. Ale hlavně musím ocenit jejich přístup. Snažili se ze všech sil a ty jim, jako ještě velmi mladým, v zápasech se staršími soupeři v koncovkách chyběly. Pochvala jejich prvního velkého vystoupení na této úrovni je ovšem plně na místě."

Umístění hráčů SKB Č. Krumlov na turnaji Grand Prix A kategorie mladšího žactva U13 v Aši:

Dvouhra chlapci: 9. Jaroslav Jelínek, Robin Tancer, čtyřhra chlapci: 3. Jelínek / Tancer, smíšená čtyřhra: 9. Tancer / Muchová (ČK / Rychnov), Jelínek / Tyrmerová (ČK / Nový Knín).

Jiří Frendl, Pavel Florián