„Celá soutěž proběhla v pohodě a dobře stříleli i ti, kteří byli na podobném podniku vůbec poprvé," pochvaloval si ředitel závodu Miroslav Kučera.

Na poslední chvíli se sice omluvila vicemistryně světa Martina Šerá, ale přijel alespoň její tatínek Jiří Šerý, který pořadatelům po závodě vzkázal: „Krásné počasí, perfektní organizace včetně cen, hezké situace, špekáček opékaný přímo na slunci v pětatřiceti stupních, večerní zábava. Prostě chyba každého, kdo v Malontech nebyl!"

S tím souhlasí i matador Miroslav Kučera: „Zase bylo plno legrace a zábavy, všem se náš závod moc líbil. Večer po vyhlášení výsledků se posedělo u kytary a bylo to moc fajn. Vzpomínali jsme na staré časy a všichni se už těšíme na další soutěž. Jedinou vadou byla o něco slabší účast než jsme očekávali, ale to je vlastně daň prvního pořádaného závodu. Bude asi chvilku trvat, než se opět dostaneme do závodnického povědomí."

Výsledky 1. ročníku Letního střílení – divize Standard: 1. Vladimír Lošek (Kaplice), 2. Josef Chovanec, 3. Petr Přáda (oba Malonty), … 6. Robert Vrabček, 9. Miroslav Kučera (2. Super senior), 12. Josef Ginzel ml., 16. Stanislav Haláček (všichni Spolek střelců veteránů Eggenberg Č. Krumlov), divize Open: 1. Miloš Šustr (Praha), 2. Martin Vohnout (Hradec Králové), 3. celkově a 1. žena Hana Kleinová (SSV Eggenberg Č. Krumlov).