Po skončení dění u prvního týmu Spartaku se o slovo v kaplické baště vyznavačů vysokých košů znovu o slovo přihlásili i basketbaloví benjamínci.

V kaplické hale se konal první ročník turnaje minižactva kategorie U12 (ročníky 2002 a mladší) pod vysokými koši. Vedle nadějí pořádajícího Spartaku Kaplice se přihlásily další čtyři týmy, a to jmenovitě BK Strakonice, SKB Strakonice, Tigers Basketball Č. Budějovice a BK Tábor, které přijely v silných sestavách. Dal se tedy předpokládat velmi tuhý boj o prvenství a největší pohár. Hrálo se nejspravedlivějším systémem každý s každým.

Na domácích hráčích byla zpočátku vidět menší nervozita, po chvilce hraní však ze všech opadla a bojovali ze všech sil. V úvodním zápase nejmenší spartakovci hladce podlehli budějovickým Tigers, když často zbytečně ztráceli míče kvůli nepřesným přihrávkám.

V dalším utkání se domácí utkali s pozdějším vítězem BK Strakonice. I přesto, že byla strakonická děvčata jasnými favoritkami, tak zápas patřil k těm nejpovedenějším. Kluci jeli naplno, fungovala obrana a doskoky, což bylo nejdůležitější. Nakonec však uspěla zkušenost a strakonické dívky po zásluze vyhrály.

Nepochopitelný kolaps však přišel ve třetím duelu, o kterém si mnozí přítomní ještě před začátkem mysleli, že bude velmi vyrovnaný. Strakoničtí kluci ty kaplické však doslova převálcovali, a to kvůli jejich nesoustředěnosti a neposlušnosti.

Po třetím zápase následoval menší humbuk v šatně a promluva do duší hráčů! Slovní bouřka měla pozitivní vliv a všichni si naštěstí uvědomili, že pokud chtějí v posledním zápase vyhrát, musí změnit přístup. Do posledního střetnutí vstoupil zcela vyměněný domácí tým. V první čtvrtině se opět dařila obrana a doskakování, zlepšily se přihrávky a individuální činnosti. Spartakovci bojovali doslova do posledních sil, bohužel se na nich projevila únava (čtyři zápasy v jednom dni, navíc odehrané jen s jedenácti hráči) a nakonec padli.

„I přes čtyři porážky musíme turnaj hodnotit, vzhledem k výkonu našich nejmenších spoluhráčů, jako povedený. Bylo vidět velké zlepšení oproti posledním utkáním. Na chybách musíme při tréninku zapracovat a snažit se je odstranit. Věřím, že při poctivém přístupu se nám to podaří!" řekl jeden z trenérů kaplických žáků Ondřej Čegan.

Jednotlivé zápasy: Kaplice – Tigers ČB 18:58, Tábor – BK Strakonice 14:22, Tigers ČB – SKB Strakonice 18:14, BK Strakonice – Kaplice 39:12, SKB Strakonice – Tábor 36:18, BK Strakonice – Tigers ČB 26:23, Kaplice – SKB Strakonice 16:57, Tigers ČB – Tábor 25:19, SKB Strakonice – BK Strakonice 15:42, Kaplice – Tábor 12:40.

Konečné pořadí: 1. BK Strakonice, 2. Tigers Basketball Č. Budějovice, 3. SKB Strakonice, 4. BK Tábor, 5.TJ Spartak Kaplice.

Body kaplických hráčů: Ladislav Hrstka 20, Jan Plza 10, Marek Dreiling 8, Matěj Beck 4, Vojtěch Jedlička 4, Ondřej Leco 4, Dan Dočkálek 2, Filip Flaška 2, Pavel Troják 2, Matěj Truhlář 2, Michal Mužík 0 bodů (pozn. – kompletní hráčské statistiky najdete na webových stranách www.basketkaplice.cz).

V domácím dresu se bohužel vinou nemocí nebo zranění nezúčastnili tito hráči z kádru družstva: Tomáš Dundych, Dominik Janovec, Artur Kotrč, Marek Kročák, Petr Leco, Martin Putzer, Štěpán Putzer, Sebastian Románek a Jakub Trinkl.

Celkové zhodnocení turnaje podal za všechny pořadatele Pavel Milsimer:

„V první řadě bychom chtěli poděkovat všem celkům za účast na prvním ročníku našeho turnaje a vyjádřit přání, aby nám spolupráce vydržela i do budoucna. Turnaj vznikl po domluvě s ostatními trenéry na konci letošní sezony. Po jejím skončení jsme chtěli odehrát pár zápasů, aby se naši svěřenci ještě trochu zapotili a jak už motto celého turnaje říká – „Pomáháme malým růst" – zlepšili i své dovednosti. Moc zkušeností s pořádáním turnajů zatím nemáme, takže jsme nevěděli, co vlastně můžeme očekávat. Nakonec ale vše proběhlo bez jakýchkoli komplikací a hlavně bez zranění. Turnaj jsme si my organizátoři a doufáme, že i hráči, pěkně užili. Mimo velkou účast a napínavé zápasy nám udělalo obrovskou radost také to, že nás přijela navštívit trenérská legenda pan Miroslav Vondřička ze Strakonic. Nejen, že nás poctil svou přítomností, zároveň nás také dojal svým proslovem, který pronesl po vyhlášení výsledků turnaje. I jemu patří velké díky! Ještě jednou gratulujeme vítězkám ze Strakonic a přejeme všem účastníkům turnaje spoustu basketbalových úspěchů. Doufáme, že se minimálně v takto hojném počtu sejdeme i za rok!

Na závěr bychom chtěli poděkovat jak trenérům a hráčům, rodičům a fanouškům, tak i ostatním, kteří nám při turnaji hodně pomáhali a díky nimž vše proběhlo hladce a bez problémů. Byli to rozhodčí na palubovce Jakub Šulek, Dalibor Kára, Lukáš Hejný a Petr Ševčík, u stolku Roman Adámek, Petr Dreiling a Radek Holub, dále fotografům Petru Kratochvílovi a Ladislavu Hrstkovi a v neposlední řadě také manželům Přibylovým za občerstvení a starost o halu. Už se těšíme na další v pořadí druhý ročník!"

Pavel Milsimer, Ondřej Čegan