Na startu byl také nadějný hráč českokrumlovského SKB Adam Ječmínek, který se zde zúčastnil svého prvního turnaje nejvyšší české úrovně této věkové kategorie v kariéře.

Ječmínek odehrál všechny tři disciplíny a rozhodně nezklamal. V deblu nastoupil s Erhartem z Astry ZM Praha, smíšenou čtyřhru hrál s Dominikou Mendrekovou z FSpS MU Brno.

V první hrané smíšené čtyřhře pár s naším želízkem hned v prvním kole narazil na pozdější finalisty pár Viktora / Adámková – a ve dvou setech hladce prohrál (5:21, 6:21).

ČTĚTE TAKÉ: Badmintonista Ondřej Král je dvojnásobným juniorským mistrem Maďarska

Ve dvouhře Ječmínek nastoupil proti Horovi z Bílé Hory. Utkání to vůbec nebylo špatné, byly vidět hodně bojovné okamžiky na obou stranách, přesto českokrumlovský mladík i zde ve dvou sadách neuspěl (10:21, 8:21).

Ve čtyřhře s Erhartem nastoupili proti silné dvojici Breznen a Wanke a prohráli taktéž ve dvou setech (9:21, 12:21).

Šéftrenér a předseda SKB Radek Votava k vystoupení Adama Ječmínka na celostátním klání říká: „Úroveň turnaje byla pro Adama hodně vysoká, ale jsem moc rád, že do Orlové s rodiči vyrazil. Adam určitě získal cenné badmintonové zkušenosti, bez kterých jen těžko do budoucnosti ve své hře něco zlepší. Vše začíná na tréninku, takže Adamovi přeji i hodně chuti do přípravy. Jeho rodičům děkuji za pomoc a Adamovi za vzornou reprezentaci klubu i výkony, které na turnaji podal. Celostátní premiéru zvládl dobře!“

Umístění A. Ječmínka na GP A U17: 17. místo ve dvouhře, 9. ve čtyřhře, 17. ve smíšené čtyřhře.