Početná návštěva se těšila na premiérové vystoupení strakonických basketbalistek v novém ročníku Ženské basketbalové ligy.
Plny očekávání nastupovaly na palubovku i samotné hráčky. Hned na úvod je čekal neznámý nováček z Ostravy. „Věděli jsme, že Ostrava nemá žádný nováčkovský tým a i její výkon tomu odpovídal. Dařilo se jí zvláště v prvním poločase a odhaduji, že Ostrava bude pro každého nepříjemným protivníkem," oddechl si po vítězném utkání trenér Strakonic Ivan Beneš.
Moravanky domácí hráčky v první čtvrtině zaskočily dobrou hrou a první část vyhrály 18:17. „První zápasy bývají ošidné a určitou roli hrála jistě i počáteční nervozita," viděl důvody pomalejšího rozjezdu domácích Beneš.
„Pouze na začátku utkání jsme plnili to, co jsme si řekli," dodal jeho ostravský kolega Tomáš Pětivlas. Tím však jeho spokojenost skončila.
Do druhé čtvrtiny přišlo na palubovku zcela jiné družstvo Strakonic. Trojkovým zápisem zahájila druhou periodu nejlepší hráčka utkání Edita Šujanová a zahájila ofenzivní smršť svého týmu. Ve druhé čtvrtině nastřílely strakonické basketbalistky šestadvacet bodů oproti třinácti hostujících hráček a zcela otočily vývoj zápasu. „Strakonicím se dařila střelba z dlouhé vzdálenosti a to rozhodlo. Nám se naopak v této činnosti nedařilo, o čemž svědčí pouhých dvaapadesát nastřílených bodů v celém utkání. V první půli jsme také selhávali na doskoku," viděl hlavní příčiny neúspěchu svého týmu trenér Ostravy Pětivlas.
Jihočešky pokračovaly ve výborném výkonu i ve třetí čtvrtině a před poslední desetiminutovkou byl rozdíl ve skóre osmnáctibodový. „Po nevydařené první čtvrtce jsem přitom na způsobu naší hry nic neměnil. Pokračovali jsme v tom, co jsme hráli od začátku," říká kouč domácího celku Beneš. „Jen jsem holkám řekl, aby byly důslednější ve všech činnostech a vyvarovaly se zbytečných faulů, aby nás soupeř netrestal z trestných hodů. Myslím, že jsme se odrazili od dobré obrany. Pak se dostavila i potřebná lehkost a začaly nám tam padat koše," dodává trenér.
Basketbalistky Strakonic dohrály utkání v exhibičním tempu a v závěru se na hřiště dostaly i mladé hráčky Gaislerová s Kubičkovou.
Domácí basketbalistky nakonec zvítězily přesvědčivě 80:52. „ Po změně stran už holky věděly, že to jde za námi. Jejich výkon byl pěkný a snad se líbil i divákům. Líbila se mi i hra Ostravy a o to víc si naší výhry cením," ulevil si Ivan Beneš.
První koš nového ročníku ŽBL strakonické Edity Šujanové si můžete prohlédnout na webu vašeho regionálního Deníku.

Fakta z utkání: Sev-en Strakonice – SBŠ Ostrava 80:52 (17:18, 43:31, 63:45) – Šujanová 21, Milligan 18, Vrančič 17 – Hilliard 10, Allen a Wilson 9. Rozhodčí: Lukeš, Salvetr. Fauly: 17:24. Trestné hody: 24/16:13/8. Trojky: 14/6:13/4. Přihlíželo 300 diváků.