Krumlovští vstoupili do historicky nejlépe obsazené extraligy už bez Sabiny Milové a Ondřeje Krále, kteří změnili místo studia i tréninku a jejich domovinou se stala Plzeň a extraligový tým Sokol Meteor Radotín Praha, kterým byl Krumlovským prvním letošním soupeřem.

SKB bude v letošním ročníku nastupovat v sestavě Jaromír Janáček, Tomáš Švejda, patrik Bjerregaars (Dánsko), Mads Emil Kristensen (Dánsko), Hana Milisová a Saili Deepak Rane (Indie).

V prvním kole hráli Krumlovští v Praze proti úřadujícímu mistru ČR – Meteoru Praha – a vedli si moc dobře, když dostali utkání až do stavu 4:4. O vítězi rozhodoval dodatkový zápas. I když nakonec hosté nevyhráli a podlehli Meteoru v nastavení 4:5, odehráli Krumlovští výborné utkání a všechny zápasy převyšovaly kvalitou minulé ročníky. Za Krumlov bodovali ve dvouhrách v SKB hostující Dán Patrik Bjerregaard a Indka Sailli Rane, ve čtyřhrách uspěly páry Hana Milisová / Sailli Rane a Patrik Bjerregaard / Emil Kristensen.

V neděli odehráli druhé utkání prvního kola v Brně proti týmu, který má ve své sestavě pět zahraničních posil. Utkání se vyvíjelo podobně jako předchozí v Praze, ale s tím rozdílem, že vítězný závěr tentokrát patřil Krumlovákům. Bodovali ve dvouhrách Emil Kristensen a Sailli Rane, ve čtyřhrách Hana Milisová / Sailli Rane a Patrik Bjerregaard / Emil Kristensen. V dodatkovém zápase uspěl mix Patrik Bjerregaard / Sailli Rane. Velká škoda je dvou nejtěsnějších proher Švejdy s Janáčkem a Janáčka s Milisovou.

BITVA V PRAZE

SKB Český Krumlov – Sokol Meteor Praha Radotín 4:5. Jednotlivé zápasy (jako první vždy hráči SKB ČK): Tomáš Švejda – Michal Rogalski (Polsko) 21:17, 12:21, 8:21, Patrick Bjerregaard – Ondřej Král 21:16, 21:17, Mads Emil Kristensen – Steffen Rasmussen (Dánsko) 16:21, 12:21, Saili Deepak Rane – Sabina Milová 21:14, 21:9, Tomáš Švejda / Jaromír Janáček – Pavel Drančák / Steffen Rasmussen 16:21, 17:21, Hana Milisová / Saili Deepak Rane – Sabina Milová / Petya Nedelcheva (Bulharsko) 21:16, 21:13, Patrick Bjerregaard / Mads Emil Kristensen – Michal Rogalski / Ondřej Král 21:18, 21:18, Jaromír Janáček / Hana Milisová – Pavel Drančák / Petya Nedelcheva 17:21, 15:21, Mads Emil Kristensen / Saili Deepak Rane – Steffen Rasmussen / Sabina Milová 18:21, 17:21.

RADOST V BRNĚ

SKB Český Krumlov – SK Stavos Brno Slatina 5:4. Jednotlivé zápasy: Tomáš Švejda – Milan Ludík 15:21, 8:21, Patrick Bjerregaard – Soren Toft Hansen 19:21, 11:21, Mads Emil Kristensen – Tadeáš Brázda 21:10, 21:8, Saili Deepak Rane – Martina Repiská 21:19, 21:18, Tomáš Švejda / Jaromír Janáček – Soren Toft Hansen / Lukasz Moren 21:18, 14:21, 19:21, Hana Milisová / Saili Deepak Rane – Kate Foo Kune / Martina Repiská 21:6, 21:14, Patrick Bjerregaard / Mads Emil Kristensen – Milan Ludík / Matěj Hliničan 21:17, 21:12, Jaromír Janáček / Hana Milisová – Lukasz Moren / Kate Foo Kune 16:21, 24:22, 22:24, Patrick Bjerregaard / Saili Deepak Rane – Soren Toft Hansen / Martina Repiská 21:13, 21:9.

OČIMA TRENÉRA

Českokrumlovský trenér a předseda SKB Radek Votava po výborném vstupu do nového ročníku extraligy řekl:

„Byl to víkend parádního badmintonu a dvě zcela otevřená utkání. Každý začátek má mnoho otazníků a pro náš klub to je úplně jiná pozice, protože mnoho let, vlastně od založení, se klub opírá o vlastní hráče, které někdy doplníme o nějakou posilu, a to od dětí až po dospělé. Letošní rok je ale přelomový, a to z více důvodů. Na nás bylo na situaci reagovat. Rozhodování nebylo jednoduché, ale díky podpoře kamarádů a partnerů se nám nakonec podařilo splnit podmínky přicházejících hráčů a můžeme i v letošním ročníku startovat. Co to však doopravdy přinese, to se teprve ukáže. Každopádně bude k vidění ve všech utkáních opravdu špičkový sport. Za týmy startují hráči první světové stovky v jednotlivých disciplínách, v mnoha případech i hráči první padesátky, a to už je opravdu top kvalita. Náš klub určitě výrazně posílil, ale ve srovnání s daleko bohatšími kluby patříme stále k „trpaslíkům“.

V Praze bylo k lepšímu výsledku malinko dál. I tak ale hráčům děkuji za výborné výkony a nasazení, pořadatelům děkuji za skvělé přijetí a pohostinnost. V Brně to bylo z naší strany o třídu lepší a výhra je zcela zasloužená. Podle mě se mělo vyhrát minimálně 5:3. Je to velká škoda, že nám jeden bod unikl, protože letošní ročník bude vyrovnaný a nakonec budou rozhodovat detaily. Opět celému týmu děkuji za to, s jakou chutí a nasazením v neděli hráli a k výhře blahopřeji. Každý má v sestavě své místo a stejnou důležitost a samozřejmě můžeme v sestavě i improvizovat. Hanka bude hrát v základní sestavě párovky stejně jako Mirek, posily pak dvouhry a čtyřhry. Tomáše čekají čtyřhry a buď dvouhra nebo mix. Ten má asi nejtěžší úlohu, je nejmladší a když v obou dvouhrách musel hrát na pozici číslo jedna a soupeři mu jsou hráči, kteří patří ve dvouhře k top kvalitě, není to pro něho, hráče zaměřujícího se na párovky, jednoduché. Jeho výkon ovšem charakterizuje přístup celého týmu, hrát na maximum a za tým! Výkon, který podal ve dvouhře v Praze, byl z kategorie opravdu nadstandardních.

Nyní je třeba se soustředit na další kolo, ve kterém budeme hrát prvního prosince . v Plzni a druhého pak doma proti top týmu z Benátek nad Jizerou. Toto družstvo je opravdu našlapané. Troufám si tvrdit, že do Krumlova přijede tým s kvalitou, která v naší hale ještě nikdy nebyla. Pevně věřím, že naši hráči dokáží zopakovat nebo ještě vylepšit svůj výkon z Brna. Ale ani to není zárukou, že favorizovaný tým Benátek můžeme přehrát. Už nyní bych ovšem rád pozval naše fanoušky, badmintonisty z celého kraje a lidi, které sport zajímá. Přijďte se podívat na mimořádné zápasy extraligového druhého kola do Českého Krumlova, a to v neděli druhého prosince s největší pravděpodobností od třinácti hodin. Přijďte podpořit náš tým! Taková badmintonová kvalita není u nás jihu k vidění tak často. V Brně přišlo na utkání okolo stovky lidí a bylo to skvělé. Věřím, že dokážeme i u nás vytvořit atmosféru, která přiláká rekordní účast.“

Pořadí extraligy po 1. kole: 1. BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou 8 bodů, 2. Sokol Meteor Praha Radotín 7 bodů, 3. – 5. Badminton FSpS MU 5 bodů (zápasy 9:7), SK Stavos Brno Slatina 5 bodů (zápasy 9:9, sety 21:18), SKB Č. KRUMLOV 5 bodů (zápasy 9:9, sety 19:21), 6. TJ Sokol Klimkovice 4 body, 7. – 8. TJ Montas Hradec Králové 3 body, BA Plzeň 3 body.

Radek Votava, Karel Vosika