Dva mezinárodní Summer Campy, osmidenní reprezentační a týdenní klubové soustředění i bezpočet tréninkových hodin.
Výše uvedené se týká těch nejlepších hráčů a hráček (v čele s Jaromírem Janáčkem a juniorem Tomášem Švejdou) pod vedením zkušených trenérů Votavy a Frendla.

A jaká konkrétně je srpnová bilance sportovního klubu Badminton Český Krumlov? Stovky a tisíce odehraných míčků, mnoho naběhaných kilometrů, ale především hromada legrace a společných zážitků na kurtech i mimo ně. Ani letos neponechali krumlovští badmintonisté nic náhodě a do nové sezony, která právě začíná prvními turnaji, jdou dobře připraveni.

Přibudou letos k dlouhému seznamu mistrů republiky, které vychoval českokrumlovský badminton, další? Kdo dál půjde ve stopách Pavla Floriána, Hany Milisové, Lucie Černé, Jaromíra Janáčka, Tomáše Švejdy a mnoha dalších?

Pro zájemce především ve věku od šesti do devíti let (1. až 3. třída ZŠ) pořádá SK Badminton ČK od 1. září nábor nových členů. Tréninky kategorie nejmladších přípravek budou probíhat každé úterý a pátek v čase od 14.30 do 16.00 hodin v krumlovské městské sportovní hale.

Děti si v přípravkách osvojí základy badmintonu, dynamického a zábavného sportu, který rozvíjí zároveň fyzickou zdatnost i logické myšlení a je vhodný pro chlapce i dívky.

V klubu se na tréninku potkávají nejen hráči stejného pohlaví, ale i různých věkových skupin. Děti díky tomu získávají jedinečnou možnost komplexní sociální interakce.

Radek Votava, předseda a hlavní trenér SKB: „Pro všechny nové zájemce o badminton máme, alespoň myslím, dobrou zprávu. Díky podpoře našeho nového partnera, který chce aktivně pomáhat mládeži smysluplněji trávit volný čas a novým zájemcům usnadnit vstup do badmintonu, bude děti z prvních až třetích tříd, které k nám letos v září přijdou, první rok hraní stát pouze tisícovku namísto běžných bezmála tří tisíc. Náš partner zbývající částku za každého nového dětského člena doplatí. Díky této podpoře však nebudeme nabízet v uvozovkách „sport se slevou", ale kvalitní moderní sport a slevu na členské příspěvky. Věřím, že rodiče tuto možnost v období, kdy děti s kroužky teprve začínají a není jisté, u kterého z nich vydrží, uvítají."

Vše o českokrumlovském badmintonu najdete na webových stranách klubu. Kontaktovat na klub se můžete také na emailové adrese radek.votava@mybox.cz, telefonu 724 320 839 nebo přímo ve sportovní hale na Chvalšinské silnici. Přihlášky se vyplňují na prvním tréninku.

Pavel Florián