Krajská soutěž: Zde se ukazuje značná vyrovnanost týmů, vždyť mezi druhým a šestým v průběžném pořadí je rozdíl pouhého bodu. V pátém kole dokázala naplno bodovat jen Křemže na stolech Černého Dubu, zbylé týmy našeho okresu nezvítězily. V šestém kole se dařilo Kaplici a Velešínu, Křemže a Malonty své zápasy prohrály. Malontský nováček se propadl až na samý konec tabulky, tak doufejme, že se v následujících zápasech výsledkově zvedne.

Výsledky našich týmů – 5. kolo: Pedagog ČB B – Kaplice 10:6 (za hosty: Kmoch 4, Kratochvílová 2), Start ČB – Malonty 10:2 (Beneš 2), Černý Dub – Křemže 5:10 (Hůlka 4, Opelka 2, Vondrák 2, Kudláček 1, debl 1), Orel ČB C – Velešín B 10:7 (Vraspír 3, Kamera ml. 2, Blaženec 2), 6. kolo: Pedagog ČB B – Malonty 10:1 (Janošťák 1), Start ČB – Kaplice 3:10 (Kmoch 3, Weber 2, Sláma 1, debl 2, skreč 2), Černý Dub – Velešín B 2:10 (Vraspír 3, Kamera ml. 2, Blaženec 2, Fesl 2, debl 1), Orel ČB C – Křemže 10:5 (Hůlka 2, Opelka 1, Vondrák 1, debl 1).

Okresní přebor: Zde je v čele stále neporažený Dolní Třebonín, jehož pětibodový náskok je již poměrně značný. Na opačném pólu tabulky je béčko krumlovských Seniorů, které zatím nedokázalo zvítězit ani v jednom ze šesti zápasů. Jedna remíza je pro tento zkušený tým určitě málo. Zvedá se tým z Loučovic, který dokázal v posledních třech zápasech zvítězit. Stejně tak se na čele stále drží Zubčice společně s Vyšším Brodem. Kaplice B a Přídolí C mají zatím na svém kontě jen dvě výhry, což je pro obě družstva málo. Marný zatím vypadá boj Holubova, který zvítězil jen jednou.

Výsledky OP – 5. kolo: D. Třebonín – Zubčice 13:5, Loučovice – Kaplice B 12:6, Loučovice/Brod – Holubov 13:5, SC ČK – Přídolí C 6:12.

Okresní soutěž: Tentokrát se budeme více věnovat nejnižšímu patru. Do tohoto ročníku OS se přihlásilo jedenáct týmů a určit jednoznačného favorita je velice těžké.

Již několik let se o postup snaží rezerva Křemže, ale někdy to vypadá jako by tato soutěž byla pro ní zakletá. Posuďte sami, loňská sezona druhé místo bod za postupujícím, předloňská sezona a ještě o jeden rok zpět shodně druhá místa o skóre… I letos by měli Křemežští patřit k favoritům a podle jejich dosavadních výsledků to s postupem myslí vážně.

Céčko a déčko Kaplice mají dostatečně širokou základnu k tomu, aby tato družstva o postup bojovala také, otázka je v jakém složení odehrají jednotlivé zápasy.

Benešovští mají velice zkušené družstvo, jejich slabinou je však značná nevyrovnanost týmu. Soběnov patří mezi pravidelné účastníky soutěže, takže zkušenost by jim měla také nahrávat.

Velešínské déčko i éčko jsou tvořena partou zkušených hráčů, kteří se snaží předávat zkušenosti mladším spoluhráčům, a tak se zdá, že o stolní tenis ve Velešíně se bát nemusíme.

Béčko Holubova je tým, kterému se v posledních dvou ročnících nepodařilo zvítězit ani v jednom soutěžním utkání, čímž patrně vytvořilo „rekord" této soutěže, i když určitě nechtěný.

Rezerva SC Český Krumlov je tvořena hráči, kteří si chodí zahrát pro radost, vždyť věk těchto hráčů je již opravdu úctyhodný a my ostatní jim jenom tiše můžeme závidět jejich zápal a zaujetí pro hru s nejmenším míčkem.

KST Český Krumlov, je družstvo, které se přihlásilo teprve minulý rok, ale určitě je to velice příjemné zpestření pro celou soutěž.

A béčko Dolního Třebonína je další mužstvo, které je v soutěži nováčkem, jeho hráči však nikoli. Vždyť téměř všichni mají za sebou již několik odehraných sezon v třebonínském prvním týmu.

A závěrem. Určit jednoznačného favorita, jak bylo řečeno, je velice obtížné, a to už jen proto, že dodávané výsledky jsou značné opožděné a tabulka je tak velmi neúplná.

Výsledky OS – 5. kolo: Soběnov – D. Třebonín B 3:15, Holubov B – Velešín D 1:17, Velešín E – SC ČK B 4:14, Křemže B – KST ČK 12:6.

Jaroslav Opelka